Akalp: “Aslolan Fikirlerin İktidar Olmasıdır!”

CHP Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Ali Akalp, CHP Yatağan’daki aday adaylık sürecini değerlendirdi. Akalp, yaptığı açıklamada, CHP’den kim aday gösterilirse gösterilsin sonuna kadar destekleyeceğini söyledi.

Akalp: “Aslolan Fikirlerin İktidar Olmasıdır!”
 Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Ali Akalp, geçtiğimiz günlerde İstanbul ve Ankara’da bir takım görüşmelerde bulundu. Bu ziyaretler sırasında, Şişli Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ve Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Muharrem İnce ile bir araya gelen Akalp, Sarıgül ve İnce’ye Yatağan gündemi ve ilçedeki süreci anlattı.

Akalp, yaptığı basın açıklamasıyla CHP’den 8 aday adayının yarıştığı Yatağan’daki süreci değerlendirdi. Parti kimi aday gösterirse göstersin sorumluluk sahibi bir CHP’li olarak adayı destekleyeceğini belirten Akalp, yaptığı açıklamada; “Yerel seçimlere yaklaşıldıkça tüm partiler adaylarını netleştirmeye başladı. Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Muğla Merkez ve ilçelerinin birçoğunda adaylarını açıklamış olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin, adayların henüz açıklanmamış olduğu seçim bölgelerinde, adaylarını belirlemesinde artık sona gelindi diyebiliriz. Bir taraftan Genel Merkezimizde hummalı bir çalışma son derece titiz bir şekilde sürdürülürken, bir diğer taraftan seçmenlerimizin sabırsızlıkla ve heyecanla beklediği adaylık süreci, tatlı bir rekabet içinde devam etmekte. Ben de bu kapsamda hem Ankara’da hem de İstanbul’da bir dizi görüşmeler gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Şişli Belediye Başkanımız ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Sayın Mustafa Sarıgül ile Maçka’da görüştüm. Kendilerine Yatağan ve devam etmekte olan özelleştirme süreci ile ilgili bir takım bilgiler verdim. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekilimiz Sayın Muharrem İnce ile Ankara’da görüştüm ve Yatağanlı seçmenlerimizin dilek ve temennilerine tercüman olmaya çalıştım. Hala bu görüşmelerimizi büyük bir hassasiyetle sürdürmekteyiz.

Herkesin bildiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi, herkesin fikir ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiği çok sesli ve çok renkli bir partidir. Demokratik temayüller çerçevesinde, herkesin ve her şeyin eleştiriye açık, eleştiri ve sorgulama kültürünün son derece gelişmiş olduğu, ortak aklı savunan bir siyasi partidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin içinde yediden yetmişe, kadından erkeğe, köylüden kentliye, işçiden işverene, çiftçiden rençpere, fakirden zengine halkın her kesiminden bireylerin söz söyleme ve politikalarını belirleme hakkı mevcuttur. Cumhuriyet Halk Partisi tüm renkleri içinde barındıran bir gökkuşağı, bir halk kuşağıdır. Dolayısı ile aday adayı sayısının fazla olması partimizin gücünü ve zenginliğini gösterir ve bu demokratik yarışın içinde yer almak tüm partililerimizin en doğal hakkıdır. Sadece farklı düşünce ve fikirlerin tartışıldığı ve konuşulduğu toplumlarda en iyi fikir ve düşünceler ortaya çıkabilir. Dolayısı ile adayların çok olması ve partimiz politikaların toplum içinde konuşulması bizleri fevkalade mutlu eder.

Daha önce de belirttiğim gibi partim kimi aday gösterirse göstersin, sorumluluk sahibi bir Cumhuriyet Halk Partili olarak kendisini sonuna kadar destekleyeceğim. Diğer aday adayı arkadaşlarımın da aynı sorumluluğu taşıyacağından hiç şüphem yoktur. Neticede et tırnaktan ayrılmaz. Zaman gelir, cephede komutan, zaman gelir cephede nefer olursunuz ama aslolan mücadeleye devam etmektir. Aslolan duruşunuzdur ve fikirlerinizin iktidar olmasıdır. Yoksa insanlar gelip geçicidir. Kalıcı olan yapılmış olan hizmetler ve eserlerdir.

Sonuç olarak önemli olan Yatağan’ın kazanması, Yatağan’ın gelişmesi, önceden yapılmış olanların üzerine yenilerin eklenmesi ve Yatağan’ın daha da ilerlemesidir. Bunu da gerçekleştirmenin tek yolu projeler döngüsünü hayata geçirebilmektir. En iyi proje fikirleri ise kent konseylerinde, halkın yönetime dâhil olduğu sistemlerde yani halkın karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde yönetime katıldığı şeffaf, üretken ve adil bir belediyecilik anlayışı ile olabilir. Biz de merkezinde halkın olduğu, sözde değil özde modern bir belediyecilik anlayışını Yatağan’a yerleştirmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız.

Son düzlüğe girmiş olduğumuz aday belirleme sürecinde tüm aday adayı arkadaşlarıma ve seçim sürecinde de diğer partilerin adaylarına başarılar diliyorum. Bizler farklı partilerin adayları olsak da, Yatağan olarak hepimiz büyük bir ailenin fertleriyiz. Bazı farklılıklarımız olabilir fakat aramızdaki insani ilişkiler, sosyal muhabbetler ve münasebetlerimiz, siyaset üstü bir konumda ve her şeyin önünde olmalıdır. Nitekim aynı güneşte ısınıp, aynı suyu içip, aynı havayı solumaktayız. Onun için seçim sürecinin Yatağan köy ve beldelerinde huzur içinde geçmesini temenni ediyor, bu süreci sabır ve metanetle karşılayan halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2014, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
yataganli
yataganli - 6 yıl Önce

Benim merak ettigim aday belli olduktan sonra nasil birbirlerini dusecekleri ve en anlamli soru hangi aday adayi secilen adaya oy verecek

Ali Yücesel
Ali Yücesel - 6 yıl Önce

ben ben dediniz,birbirinizi yediniz yatağani kime verdiniz. oh olsun size. kendi b..unda keramet arayan densizler. sizi göreceğiz yakinda.

ALİ AKALP
ALİ AKALP - 6 yıl Önce

yorum yapan kardeşlerim.ben chp den aday oldum chp yi destek etmekten başka çare bırakmayan genel merkez e karşı ne yapabilirim.chp yi destekliyoruz.bizim parti terbiyemiz bunu gerektirir.saygılarımla.

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68