Akalp Avlanmanın Yasak Olduğu Yerleri Açıkladı

Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, av yasağının bulunduğu bölgeleri açıkladı.

Akalp Avlanmanın Yasak Olduğu Yerleri Açıkladı
 Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, 23 Ağustos 2014 tarihinde bıldırcın, üveyik ve domuz avı ile açılan av sezonu devam ettiğini bildirdi. Akalp, ayrıca keklik ve tavşan avının ise 15 Ekim 2014 Çarşamba gününe kadar yasak olduğunu açıkladı.

Av sezonu öncesinde avcılık belgesini almayanların bir an önce başvuruda bulunarak belgelerini almasını istedi.

Dernek olarak Yatağan Halk Eğitim Merkezi ile birlikte avcılık kursunun açılacağını duyuran Akalp, “Kurs için, kimlik fotokopisi, 4 adet fotoğraf, ikametgah, 1 adet dosya, öğrenim belgesi ve Milli Parklar’ın Ziraat Bankası Muğla Şubesi’ndeki hesabına 97 lira kurs parasının yatırılması gerekmektedir. Kursun açılabilmesi için en az 12 kişinin yazılı müracaatta bulunması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Kaçak avlanma, iklim koşulları, yırtıcı hayvanların artması gibi nedenlerle keklik ve tavşan popülasyonunda azalmanın meydana geldiğinin altını çizen Akalp, şöyle konuştu:

“Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar sonucu geçen yıl, Erentepe Mevkii’ne 500 adet kınalı keklik salınmıştır. Bu yıl da buraya takviye yapılmıştır. Merkez Av Komisyonu’nca 3 yıl süre ile Erentepe ve Nebiköy’de her türlü av yapmak yasaktır. Yasak olan alanlara Muğla Milli Parklar yetkilileri av yasağı tabelaları asmıştır. Bazı alanlarda ağaçlandırma sahası olduğu için av yasaktır. Yasak olan alan, Yatağan Mezarlığı’nın sağ tarafından başlayan, Dipsiz, Nebiköy’e uzanan, oradan Kavaklıdere yol ayrımı, altgeçit ve mezarlık alanını kapsayan alan 3 yıl boyunca her türlü ava yasaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 20:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
denizyosunu
denizyosunu - 7 yıl Önce

asıl belediye başkanı olacak ali beydi ama olmadı. cemal hoca ile mustafa öztürk hakkını yediler. haşmet beyin yolunu açtılar. ali beye başkanlık yakışıyordu. karizmatik başkan.

yazık
yazık - 7 yıl Önce

Hayvan öldürmenin resmiyeti...belge olunca herşey mübah bunlara.sözüm belgeli katillere.

SIRADAKİ HABER

banner68