Akalp, her gün avlananları uyardı!

Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, avlanma günleri, avlanma sayıları ve yasaklı bölgeler hakkında açıklamalarda bulundu ve kurallara uymayan avcılar için ağır cezai müeyyidelerin olduğunu söyledi.

Akalp, her gün avlananları uyardı!
 Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, avlanma günleri, avlanma sayıları ve yasaklı bölgeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Bıldırcın ve üveyik avının 15 Ağustos 2015 tarihinde başladığını hatırlatan Akalp, ikinci grup memeli hayvanlar ile tavşan ve keklik avının ise 17 Ekim 2015 tarihinde başladığını söyledi.

Akalp, bıldırcın, keklik ve tavşanın avlanma günlerinin çarşamba, cumartesi ve pazar günleri olduğunu bildirirken, bıldırcının avlanma gününün ise salı,  çarşamba, cumartesi ve pazar günleri olduğunu ifade etti. Belirtilen günler haricinde farklı bir günde, farklı bir hayvanın avlanmasının katiyen yasak olduğunu kaydeden Akalp, doğanın korunması için avcıların bu konuda duyarlı olmasını istedi.

Yaklaşık 2 yıldır hayvan ıslah bölgesi olarak belirlenen Erentepe Mevkisi’ne yaklaşık bin 350 keklik saldıklarını belirterek, “Mezbaha, Dipsiz, Nebiköy yolu, Aydın asfaltı, Aydın-Muğla yolu Kavaklıdere kavşağının sınırlarını çizdiği alan, tamamen ava yasak olan bölgedir. Bu bölgede, tüfekle dolaşmak ve av köpeği gezdirmek dahi yasaktır. Avcıların bu konuda duyarlı olmasını, koyulan kurallara kesinlikle uymasını, belgesiz hiçbir şekilde avlanmamalarını ve kuraldışı avlanan kişileri gördüklerinde de ilgili birimlere ihbarda bulunmalarını önemli rica ediyorum” şeklinde konuştu.

Akalp, avcı başına günlük avlanma sayılarının ise bıldırcın için 10, keklik için 2 ve tavşan için ise 1 tane olduğunu, avlanma zamanlarının ise gün doğumundan, gün batımına kadar sürdüğünü sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68