23 Haziran 2018 Cumartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Akalp, jandarmayı avcılık konusunda bilgilendirdi

Yatağan Avcılar - Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı ve Fahri Av Müfettişi Ali Akalp, Yatağan Jandarma Komutanlığı personelini avcılık konusunda bilgilendirdi.

29 Eylül 2017 Cuma 09:09
Bu haber 594 kez okundu
Akalp, jandarmayı avcılık konusunda bilgilendirdi

 Yatağan Avcılar - Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı ve Fahri Av Müfettişi Ali Akalp tarafından, Yatağan Jandarma Komutanlığı’nda görevli personel için 2017-2018 Av Dönemi Av Komisyon Kararı ve 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak’ın da yer aldığı toplantıya, merkez karakolun yanı sıra Eskihisar, Bozüyük ve Turgut karakol komutanlığındaki personeller de katıldı.

Akalp, avcılık hakkında bilgiler vererek, avda kullanılan yivli ve yivsiz av tüfekleri, alet ve teçhizat ile Merkez Av Komisyonunun kabul ettiği ve Ege Bölgesi’nde av hayvanı türleri, avlanma tarihleri,  avlanma limitleri, korunan hayvan türleri ile tarihlere göre değişkenlik gösteren av hayvanları hakkında, kaçak avcılığın önlenmesi için yapılacak denetim ve kontroller hakkında ve Avcılık Bilgi Sistemi (AVBİS) kotasının nasıl alınacağı hakkındaki bilgilerini paylaştı.

Toplantıda, av silahlarının tanımı, tüfek takozu kontrolü, otomatik tüfekler, süper poza, çifte –havalı silahlar ve yivli silahların kullanıma tanıtılması, avcılık belgesi, yivli, yivsiz tüfek ruhsatları, avlanma izin kartı, AVBİS’ten kota alma ve sistem üzerinden Yatağan avlığı, Bağyaka avlığı ve Menteşe avlığı denetim ve kontrollerinin nasıl yapılacağı, av hayvanlarının tanıtımı, limitlere uyma, av zamanları, korunan türler hakkında bilgiler verildi.

Karşılıklı fikir alışverişleriyle sona eren toplantının ardından jandarma yetkilileri, kaçak avcılığın önüne geçmek için denetimlerin sıklaştırılacağını bildirdi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV