Akalp, üçüncü kez Muğla’yı temsil edecek

Yatağan Avcılar-Atıcılar Ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Dördüncü Bölge Müdürlüğü tarafından İzmir’de düzenlenecek olan toplantıya, Muğla’yı temsilen katılacak.

Akalp, üçüncü kez Muğla’yı temsil edecek
 2016-2017 av dönemi için Muğla’da bulunan 19 avcılık derneği temsilcileri, Muğla Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen Muğla Av Komisyonu toplantısına katıldı.

2016-2017 Av Dönemini kapsayan Muğla Av Komisyonu Toplantısı, Muğla Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar toplantı salonunda, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununun 4. maddesi gereğince, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş Başkanlığında, Doğa Koruma Milli Parklar Muğla Şube Müdürü Mehmet Somer Kırker, Muğla Orman Müdürlüğü’nden Orman Mühendisi Yüksel Yanmadık, İl Jandarma Alay Komutanlığı’ndan J. Kıdemli Başçavuş Osman Teoman Tarım, komisyon üyesi kurumların temsilcileri ile 19 avcılık derneğinin temsilcileri katılımıyla düzenlendi.

Av Komisyonu, Ankara’daki Merkezi Av Komisyonu’na sunulmak üzere kararları kabul etti. Ayrıca toplantıda, Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Dernek Başkanı Ali Akalp’in, 23 Mart 2016 tarihinde İzmir’de düzenlenecek olan, Ege Bölgesi toplantısında Muğla ilini temsil etmesi kararlaştırıldı. İzmir’de yapılacak toplantı, Manisa, Aydın, Uşak, Muğla, Balıkesir, Çanakkale ve İzmir’in katılımı ile yapılacak ve bir kişi seçilerek Ankara’da yapılacak Merkez Av Komisyonu toplantısına katılmaya hak kazanacak.

Akalp, Ege Bölgesi’ni temsilen Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Dördüncü Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıya üçüncü kez katılacağını belirterek, Muğla’yı Ege Bölgesi’nde temsil edecek olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95