Akbulut: “Hiç kimseye verilemeyecek hesabımız yok”

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Süleyman Akbulut önümüzdeki günlerde yapılması planlanan genel kurul öncesi kendisine ve yönetim kuruluna karşı yürütülen olumsuz propagandalara karşı açıklamada bulundu. Başkan Akbulut, “Hiç kimseye verilemeyecek bir hesabımız yoktur” dedi.

Akbulut: “Hiç kimseye verilemeyecek hesabımız yok”

Önümüzdeki günlerde yapılması planlanan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulu öncesi MGC Başkanı Süleyman Akbulut, kendisine ve yönetim kuruluna karşı yürütülen olumsuz propagandalara karşı açıklamada bulundu.

Hakkında sürekli olarak kamuoyunu yanıltır derecede iddialar ortaya atılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Başkan Akbulut, “Şeffaf bir şekilde çalışmaktan öte hiçbir suiistimal içeren konunun içinde bulunmayan şahsım ve yönetimimize ilişkin yapılan saldırılar çirkin ötesidir. Ortaya atılanlar mesnetsizdir. Elbette bütün bu yapılanlara cevap vereceğiz ancak bizler süreci seviyemizle ve dürüstlüğümüzle yürüteceğimize söz vererek yola çıktık. Bu sözümüze de bağlı kalacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“KÜÇÜK HESAPLAR İÇERİSİNDE OLMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL”

Kamuoyunun yanlış bir şekilde yanıltılmaya çalışıldığını söyleyen Akbulut, “Temmuz ayında yapılacak olan genel kurul öncesi, cemiyetimiz yönetimine talip olarak aday olmuş arkadaşlarımızın var olmasından duyduğumuz memnuniyeti dile getirmiş ve bu durumun bir demokrasi şölenine dönüştürmek için azami gayreti sarf edeceğimizi defalarca dile getirmiştik. Bu süreç içerisinde seviyeyi ön planda tutarak, hiçbir aday arkadaşımız hakkında tek bir olumsuz söz ya da açıklamada bulunmamışken, hakkımda sürekli olarak kamuoyunu yanıltır derecede iddialar ortaya atılmasından duyduğum rahatsızlığı dile getirmek isterim. Özellikle üye kaydı yapılmak suretiyle üye listesini şişirdiğimiz ve bunun da ötesinde cemiyetimizin iletişim ağı olan WhatsApp grubumuzdan tasfiyeler yaptığıma dair mesnetsiz ifadeler kullanmakta, kamuoyu yanlış bir şekilde yanıltılmaya çalışılmaktadır. Sadece bunlar değil elbet ama onları daha sonra gündeme taşıyacağım. Öncelikle belirtmek isterim ki, genel kurulumuzu ilan ettikten sonra, bir yandan oy kullanacak olan üyelerimizin listeleme çalışmalarını sürdürürken,  bir yandan da gerek gazetecilik faaliyetinde bulunmayan, gerekse de istifa etmiş üyelerimizi güncellemeye yönelik yaptığımız çalışma, farklı bir şekilde yansıtılmaya çalışılmıştır. Kaldı ki, yapılan güncellemeye tabi olan ve gruptan çıkardığım iddia edilen 8 kişiyle seçim kaybedeceğimizi düşünecek kadar küçük hesaplar içinde olmamız mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

“ÜZERİME ATILILAN İFTİRALARIN ÜZERİMDE DURMAYACAĞIM”

Haberciliğin genel yapısında objektiflik olduğunu dile getiren Akbulut, tek taraflı haber yaparak kamuoyunu yanıltmaya çalışmanın, cemiyeti kamuoyu önünde küçük düşürmeye çalışmaktan öte bir şey olmadığını söyledi. Başkan Akbulut, “İddia edilen konuya ilişkin konunun muhatabından da görüş alınması haberciliğin en temel ilkesidir. Bu ilkeye bağlı kalmadan haber yapıp, suyu bulandırmaya çalışmak ve bu yönde tek taraflı haber yaparak kamuoyunu yanıltmaya çalışmak, cemiyetimizi kamuoyu önünde küçük düşürmeye çalışmaktan öte bir şey değildir. Bu ilkeyi öncelikle cemiyetimizi yönetmeye talip olan başkan adaylarının bilmesi ve buna bağlı kalması elzemdir. Sürekli basın kartı sahibi ve 26 yıllık meslek geçmişimle bu ilkeye hep bağlı kalarak çalıştım. Cemiyet başkanlığımda da bu duruşumu hep korudum. Bu nedenledir ki üzerime atılmaya çalışılan iftiraların, üzerimde durmayacağının bilinmesini isterim” dedi.

“ORTAYA ATILANLAR MESNETSİZDİR”

Başkan Akbulut açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Aday arkadaşlarımıza güncelleşmiş listeleri kendilerine ulaştıracağımı beyan ettiğim halde, listeleri vermiyormuşum gibi algı yaratmak genel kurulumuz öncesi yaşanan tatlı rekabete de gölge düşürmektedir. Şeffaf bir şekilde çalışmaktan öte hiçbir suiistimal içeren konunun içinde bulunmayan şahsım ve yönetimimize ilişkin yapılan saldırılar çirkin ötesidir. Ortaya atılanlar mesnetsizdir. Elbette bütün bu yapılanlara cevap vereceğiz ancak bizler süreci seviyemizle ve dürüstlüğümüzle yürüteceğimize söz vererek yola çıktık. Bu sözümüze de bağlı kalacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Hiç kimseye verilemeyecek bir hesabımız yoktur. Sürece yönelik tüm çalışmalar hakkaniyet ve kurallar çerçevesinde gerçekleşmektedir.  Üzerimizde durmayacak karalama çabaları, beyhude çabalardır. Bu yapılanlar bizleri derinden üzmüştür. Karalama kampanyasına dönüştürülen süreçle ilgili kapsamlı bir açıklamayı önümüzdeki zaman diliminde siz değerli meslektaşlarımla paylaşacağımı belirtir, bu tür aslı astarı olmayan ve karalamalarla yürütülmeye çalışılan propagandalara itibar etmemenizi dilerim. Gerçeklerin gün yüzüne çıkmak gibi bir mecburiyeti vardır. Kazanmak için her yol mubahtır diyerek çirkinleşmeyi seçen meslektaşlarımız da gerçekleri gördüklerinde umarım bir kere daha düşünme fırsatı bulacaklarıdır. Bu mesnetsiz sürdürülen algı operasyonlarına karşı bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyduğumuzu belirtir, genel kurul sürecimizin hayırlı olmasını dilerim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68