Akın Uğur: “Artık Sular Köprünün Üstünden Akıyor”

Akın Uğur: “Artık Sular Köprünün Üstünden Akıyor”

Akın Uğur: “Artık Sular Köprünün Üstünden Akıyor”

Biri 7 yıl önce, biri 6 yıl önce yıkılan iki demir köprünün bu güne kadar yapılmamasına tepki gösteren Emekli Başçavuş ve DSP Eski İlçe Başkanı Akın Uğur, “eskiden sular köprülerin altından akardı, şimdi sular köprülerin üstünden akıyor, buna çok üzülüyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi. Uğur, bir gazetede yer alan, Çin'de bir köprünün yıkılma-sına sebep olan kamyon şoförüne verilen ağır cezayı da örnek gösterdi.

1919 yılında İtalyanlar tarafından, yapılan, biri 2005 yılında, biri 2006 yılında ağır tonajlı kamyonların üzerlerinden geçmesi sonucu aynı akıbete uğrayarak yıkılan iki demir köprünün, bu güne kadar yapılmamasına tepki gösteren Emekli Başçavuş ve DSP Eski İlçe Başkanı Akın Uğur; “eskiden sular köprülerin altından akardı, şimdi sular köprülerin üstünden akıyor. Buna çok üzülüyoruz” dedi.

Uğur, bir gazetede yer alan, Çin'de ağır tonaj yükle bir köprünün yıkılmasına sebep olan kamyon şoförüne verilen 4 yıl hapis ve 2 milyon 500 bin dolarlık ağır cezayı da örnek gösterdi. Uğur; “köprülerin bu güne kadar niçin yapılmadığını anlamış değiliz. Yetkililerin artık sesimize kulak vermesini istiyoruz Devletimizin bu köprüleri yapacak gücü var. Bu gün Yava Köyü'nde insanlar 50 metrelik yer için 10 kilometre dolaşıyor, yazık değimli” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68