Aktif Eğitim-Sen’den “Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı” eğitimi

Aktif Eğitim-Sen Muğla temsilciliği, üyelerine yönelik “Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programı” düzenledi. Fethiye'de yapılan sertifika programına sendika üyesi 60 kişi katıldı. 40 saati teorik, 40 saati pratik olmak üzere düzenlenen sertifika programı, 4 gün sürdü.

Aktif Eğitim-Sen’den “Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı” eğitimi
 Programın açılış konuşmasını yapan Aktif Eğitim-Sen Muğla Temsilcisi Hakan Ünalan, günümüzde eğitime olan ihtiyacın temel ihtiyaçlarımız kadar mühim ve gerekli olduğunu, zamanın değişmesiyle birçok yeniliğin ortaya çıktığını ve bu yeni durumlara adapte olup çözümler üretebilmek adına yeni eğitimlere gereksinim duyulduğunu ifade etti. Özellikle eğitim camiasının bu değişimlere çok duyarlı olması gerektiğini bunun için de öğretmenlerin bir yandan eğitimcilik yaparken diğer yandan yeni eğitimler alarak kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi. Sendika olarak üyelerinin yeterliliklerini çok önemsediklerini, bunun için üyelerine birçok konuda eğitim seminerleri verdiklerini söyleyen Ünalan, tüzüklerinde "Sendika, gelirlerinin en az yüzde onunu üyelerinin meslekî gelişimini artırmak için kullanmak zorundadır" maddesinin bulunduğunu burada da görüldüğü gibi üye niteliğinin çok önemsendiğini belirtti.

Ünalan, Aktif Eğitimciler Sendikası ile Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi arasında yapılan protokol gereği üyelerine Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programı düzenlendiğini ve üyelerinin bu eğitimler sonunda Öğrenci Koçu ve Eğitim Danışmanı sıfatını alacağını söyleyerek eğitimin başarılı ve verimli geçmesi dileklerini sunarak konuşmasını bitirdi.

Program boyunca Öğrenci Koçluğu Sistemi, kişilik yapısı ve türleri, uyum-bağ kurma, dil kalıpları, milton model, meta model, ideal sınava hazırlık, ders çalışmaya hazırlık süreci ve çalışma ortamı, pozitif yaşam becerileri, kendini ifade edebilmenin önündeki engeller, problem çözebilme yeteneğinin geliştirilmesi, öğrenme modelleri, ergenlik özellikleri ve gelişim süreci gibi konu başlıkları altında bilgiler verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95