Aktif Eğitimciler Sendikası’ndan darbe kalkışmasına tepki

Aktif Eğitimciler Sendikası Muğla Temsilcisi Hakan Ünalan, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, 15 Temmuz 2016’nın demokrasi tarihine karar bir leke olarak geçtiğini söyledi.

Aktif Eğitimciler Sendikası’ndan darbe kalkışmasına tepki
 Aktif Eğitimciler Sendikası Muğla Temsilcisi Hakan Ünalan, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, darbe kalkışmasına tepki gösterdi.

Ünalan tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Devletimizin dirlik ve düzenini, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik her türlü darbe teşebbüsünü en şiddetli şekilde lanetliyor, demokrasiden geri dönüş olmayacağını haykırıyoruz.

Milletin namusu olan demokrasiye el uzatmak isteyen gözü dönmüş bir güruhun, milli egemenliğimizin sembolü TBMM ile bir kısım kamu bina ve araçlarını bombalamasına, asker, polis ve sivil vatandaşlarımıza kurşun sıkmasına, basın kuruluşlarını işgal etmesine ve halkın oylarıyla seçilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini devirmeye yönelik cinnet niteliğindeki darbe girişimine şahit olduk.

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan bu mel’un saldırı, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiş olmakla birlikte “ezelden beridir hür yaşamış ve ebedlere kadar hür yaşayacak” Aziz Milletimizin, devletine ve demokrasisine sahip çıkmak üzere vermiş olduğu topyekûn mücadelesi sayesinde “Demokrasi Bayramı”na dönüşmüştür.

Devlet ve millet olarak tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak “Söz konusu vatansa, söz konusu özgürlük ve demokrasi ise gerisi teferruattır.” diyerek kenetlenmemiz halinde neleri başarabileceğimizi yeniden gördük. Toplu vuran sineleri hiçbir topun, tankın, silahın sindiremeyeceği hakikatini bir kez daha yaşadık ve yarınlarımızı ipotek altına almaya kalkışan darbecilere, bu aziz milletin akl-ı selim sahibi mensupları olarak karşı çıktık.

Aktif Eğitimciler Sendikası olarak bu milletin özgür iradesini yok sayacak tüm darbelere ve teşebbüslerine karşıyız. Karşıyız çünkü; neredeyse her 20 yılda bir yaşanan darbelerin millet iradesini yok saydığını, aziz şehitlerimizin canları pahasına temin ettikleri bağımsızlığımıza gölge düşürdüğünü, ülkemizi her 20 yılda bir sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik açıdan 40 yıl geriye götürdüğünü, hepsinden önemlisi en temel insan hak ve özgürlüklerini kullanmanın bile lütuf ve ihsan haline getirildiğini biliyoruz.

Bu toprakları, her karışı için bedel ödeyerek cennet vatan haline getiren kahraman milletimiz, yüzlerce yıllık emeğinin meyvesi olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, onun demokratik bir hukuk devleti olma vasfını, özgürlüklerini ve iradesini demokrasi düşmanlarına bırakmayacak kadar onurlu ve şereflidir. Aziz milletimizin özgürlük ve demokrasi yolculuğuna geçmişte olduğu gibi gelecekte de hiç kimse mani olamayacaktır.

Bu menfur hadise sonucu Hakk’a yürüyen şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 21:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatansever
vatansever - 7 yıl Önce

Firavun da Kızıldenizi geçerken iman etti ama imanı kabul olmadı.bu millet sizden nefret ediyor.

Egitimci
Egitimci - 7 yıl Önce

hadi ordan sende gazete bunlara niye destek verirki

SIRADAKİ HABER

banner95