Akyollular, kurban pazarı ve kesim yeri istemiyor

Yatağan ilçesinin Akyol Mahallesi’nin sakinleri, mahallelerine yapılması planlanan kurban pazarı ve kurban kesim yerine karşı olduklarını belirttiler.

Akyollular, kurban pazarı ve kesim yeri istemiyor

Yatağan Belediyesi tarafından İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’ndan izin alınarak Akyol Mahallesi’nde 11 yıldan bu yana kurulan hayvan pazarı ve kesim yerine karşı çıkan mahalle sakinleri, çalışma yapılacak alanda bir araya geldi.

Mahalle Muhtarı İsmail Topal, burada yaptığı açıklamada, “Buraya çok yakın yerlerde, spor tesisleri, okullar, düğün salonu, halı saha, mesire yeri, yüzme havuzu gibi birçok sosyal alan var. Haliyle buranın kurban kesim yeri yapılmasını ve buraya kurban pazarı kurulmasını uygun bulmuyoruz” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı Toksöz de, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Buraya 11 yıldır Kurban Bayramlarında kurban pazarı kuruluyor. İlerde başka yer gösterilebilir. Bahsedilen yer ise moloz dökme yeriydi. Biz buranın bir kısmına güzel bir park, bir kısmına araç park yeri, bir kısmına ise Kurban Bayramında tertemiz bir yerde sadece 1 günlüğüne kimseyi rahatsız etmeden kurban kesim yeri yapacağız. Tabi ki İlçe Hıfzıssıhhadan izin alarak. Konu bu. Burada amaç vatandaşa hizmet etmektir” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68