Alaattin Çakıcı'nın Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit etmesine CHP'den sert tepki

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine, CHP Yatağan Başkanlığı tepki gösterdi.

Alaattin Çakıcı'nın Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit etmesine CHP'den sert tepki

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın, yayınladığı mektuplar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine, CHP Yatağan Başkanlığı sert tepki gösterdi.

Parti binasında bir araya gelen CHP heyeti, gerçekleştirdiği toplantının ardından parti binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz tarafından yapılan basın açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:
“Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün yurttaşlarının huzur ve barış içinde yaşamasının sigortasıdır.

Tek adam rejimi, Susurluk'ta deşifre olan mafya-siyaset ilişkisine yeniden ihtiyaç duyuyor. Bu bir acziyettir.

İktidarını gerginlik, hakaret, tehdit ile sürdürmeye çalışanlar; şimdi de dün ‘Yezit’ dediğine, bugün ‘Efendim’ diyen mafya bozuntularının, ağzıyla partimizin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit etme cüreti gösteriyorlar.

Emperyalizme karşı yedi düvele karşı savaş vermiş bir partinin, bir mafya bozuntusunun saçtığı salyalardan korkacağını düşünenler, ne tarih bilincine, ne siyasal zekaya ne de yurt sevgisine sahiptir.

Cumhuriyet Halk Partisi, mevcut mafya düzenine son verecek kararlılığa, iradeye ve cesarete sahiptir. 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizde belirttiğimiz gibi toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadele ödün vermeksizin sürdürülecektir.

Hukuk devleti anlayışını dinamitleyen, bu acziyet gösterilerine karşı Cumhuriyet Savcıları'nı göreve çağırıyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu onurumuzdur. Dahili veya harici bedbahtlarımız olursa gözümüzü budaktan sakınmayacağımızı herkes bilmelidir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68