Alaşar'da Arazi Yangını

Alaşar'da Arazi Yangını

Alaşar'da Arazi Yangını

Yatağan'a bağlı Alaşar Köyü'nde köy içinde çıkan ziraat arazisi yangınında evler yanmaktan son anda kurtarıldı. Yangında, yaklaşık 20 dönüm alan zarar görürken, yangının evlere sıçramaması için orman işçileri yoğun çaba sarf ettiler.

Alaşar Köyü'nde dün saat 14.00 sıralarında çıkan ziraat arazisi yangınında evler ve ahırlar yanmaktan son anda kurtarıldı. Yangına, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 1 uçak, 1 helikopter, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait 2 ilk müdahale aracı, 10 arazöz ve çok sayıda orman işçisi müdahale etti. Enerji nakil hattından çıktığı tahmin edilen arazi yangınında, yaklaşık 20 dönüm alan yandı. Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait ilk müdahale araçlarının (İ-29 ve İ-30) yangına kısa sürede müdahale etmesi ise alana bitişik evlerin yanmasını engelledi.

Alaşar Köyü Muhtarı; “Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü bünyesindeki ilk müdahale araçları, arazözler ve orman işçilerinin gayretli çalışmaları yangında bir evi yanmaktan kurtardı. İlk müdahale araçlarının seri olması ve köpük sıkması ise ayrı bir avantaj, yangına çok kısa bir sürede müdahale ettikleri için ilk müdahale araçlarının personellerine ve tüm orman işçilerine şahsım ve köylüler adına teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68