Ali Selçuk’un ismi, kütüphanede yaşatılacak

Yaklaşık 3 ay önce hayatını kaybeden Ali Selçuk’un ailesi tarafından Yatağan Belediyesi Kütüphanesi’nde oluşturulan kitaplığa, merhumun adı verildi.

Ali Selçuk’un ismi, kütüphanede yaşatılacak

İzmir’de tedavi gördüğü hastanede 5 Mart 2020 tarihinde vefat eden Ali Selçuk’un ailesi tarafından Yatağan Belediyesi Kütüphanesi’nde kitaplık oluşturuldu. Ailenin temin ettiği kitapların yer aldığı kitaplığa, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün talimatıyla “Merhum Ali Selçuk Köşesi” denildi.

Selçuk’un doğum günü olan 29 Haziran’da gerçekleştirilen sade bir törenle “Merhum Ali Selçuk Köşesi” hizmete açılırken, törene Belediye Başkanı Toksöz, Selçuk’un ailesi ve yakınları ile arkadaşları katıldı.

Törende konuşan Toksöz, “Ali kardeşimiz zamansız bir şekilde aramızdan ayrıldı. Selçuk’un ailesi duyarlı bir davranış sergileyerek kütüphanemize kitap bağışında bulundular. Bizler de onun ismini kütüphanede yaşatmaya karar verdik. Ben de genç yaştaki babamı kaybetmem nedeniyle Selçuk’un ailesinin neler yaşadıklarını tahmin edebiliyorum. Ama bizler her zaman kendilerinin yanındayız. Ali kardeşime Allah’tan rahmet, kederli ailesine ise baş sağlığı diliyorum” dedi.

Selçuk’un ailesi ise, desteklerinden dolayı Yatağan Belediye Başkanı Toksöz’e teşekkür etti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68