ALP ÇİFTİ, ENGELLİLER İÇİN 4 BİN KAPAK TOPLADI

ALP ÇİFTİ, ENGELLİLER İÇİN 4 BİN KAPAK TOPLADI

ALP ÇİFTİ, ENGELLİLER İÇİN 4 BİN KAPAK TOPLADI

Åžahinler Köyü'nde yaşayan Alp çifti, engelli vatandaşlara destek olmak amacıyla topladıkları 4 bin adet mavi kapağı, Yatağan Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu İbrahim Yiğen'e teslim ettiler.

Yatağan'a bağlı Åžahinler Köyü'nde yaşayan Tutay Alp ve eşi Fatma Alp, engelli vatandaşlara destek olmak amacıyla 4 bin tane mavi kapak topladı. Türkiye'nin her yerinde engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye almak amacıyla düzenlenen mavi kapak kampanyalarından yola çıkarak, Åžahinler Köyü ve çevresinde mavi kapak toplayan Alp çifti, topladıkları 4 bin adet mavi kapağı geçtiğimiz gün Yatağan Belediyesi Halkla İlişkiler Biriminde görevli olan İbrahim Yiğen'e teslim ettiler.

Bu konuda görüşünü aldığımız Yatağan Belediye Baş-kanı H. Haşmet Işık; “Öncelikle bu duyarlı davranışlarından dolayı Tutay ve eşi Fatma Alp çiftine teşekkür ediyorum. Hepimiz bir engelli adayı olarak, onlara katkı yapmak en büyük insanlık görevidir. Bu kapaklarla manuel engelli arabası alarak, engelli vatandaşlarımıza katkı yapmayı sürdüreceğiz. Yatağan Belediyesi olarak bugüne kadar 14 engelli vatandaşımızı araç sahibi yaptık. Bunlardan 4'ünü iş adamlarımız temin ederken, 10 tanesini Belediye olarak biz temin ettik. Bu yöndeki çalışmalarımız devam edecektir. Engelli vatandaşlarımız hiçbir zaman yalnız değildir” dedi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68