Altaş; “Büyükşehir'in Küçük Odası Olmayacağız"

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası'nın 11 Mayıs'ta yapılacak organ seçimleri öncesi Gelişim Hareketi tarafından "Statükoyu Yıkacağız, Muğla'yı Değiştireceğiz, Geleceğe Geliştirerek, Zenginleştirerek Taşıyacağız Kokteyli" düzenlendi.

Altaş; “Büyükşehir'in Küçük Odası Olmayacağız
 Muğla Otel'de gerçekleştiri-len kokteyle, Bayır bölgesinde ya-tırım yapmak için çalışmaları baş-layan Netlog Lojistik firmasının yönetim kurulu başkanı Şahan Çak, Tütün işleme fabrikası kurmak için girişimleri devam eden İsveç'li fir-ma temsilcisi Erık Berfıst de katıldı.

Kokteylin açılışında konuşan MUTSO Gelişim Hareketi Lideri Safa Altaş, "Bizler, MUTSO yönetiminden gelen insanlarız. Bizler 8 yıl önce yola çıktığımızda, "Değişimden" Muğla Ticaret ve Sanayi Odası'nın vizyonunun ve misyonunun değişimini, böylelikle Muğla'da sanayileşme, ticaret ve ihracat alanında inovasyon yaratıl-masını. Üniversite ile işbirliğinde stratejik planlama yapılarak, oda-mız üyeleri ile birlikte Muğla'nın ve üyelerimizin önüne yeni hedeflerin konulmasını anlıyorduk. Sizlere, Muğla'ya projelerimizi, hedeflerimizi, misyonumuzu, vizyonumuzu 6 aydır anlatıyoruz. Yönetime geldiğimiz zaman neler yapacağımızı sadece söylemle-rimizle değil, eylemlerimizle ortaya koymaya çalıştık. Önce alanında Türkiye devlerinden biri olan uluslararası Netlog Lojistik Grubunu Muğla'ya getirdik.

Bu yüzden bize komisyoncu bile denildi. Desinler. Bunu seçilsek de seçilmesek de hep birlikte yapacağız. Şimdi de İsveç'ten bir firmayı Muğla'ya getirmiş bulunuyoruz. Firma Muğla'da 2 yılda 2 bin 200 aileye sözleşmeli özel tütün üretimi yaptıracak. Firmanın temsilcisi Erik Berfist de aramızda. Yatağan'da Reflekte Tuğla İmalatı ile ilgili tesis de gündemimizde. Ortaca'da bir meyve suyu fabrikası kurulması için görüşmelerimiz sürüyor. Başka projelerimiz de var. Biz Muğla Valiliği Tarım İl Müdürlüğü'nün başta DİMES Grubu olmak üzere yaklaşık 25 ulusal firmamıza Muğla'da yatırım yapmaları için davet çıkardıklarını biliyoruz. ve yine başta DİMES olmak üzere yaklaşık 16 firmanın Muğla'ya geldiğini de biliyoruz.

Ama mevcut Yönetimin onlarla ilgilenmediklerin de biliyoruz.

Gelişim Hareketi olarak biz 11 Mayıs'ta yapılacak seçimde, seçilsek te seçilmesek de yatırımları Muğla'ya çekmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

"MEVKİ, MAKAM BEKLENTİMİZ YOK”

Gelişim Hareketi Lideri Altaş, Bizler, MUTSO Gelişim Hareketi olarak toplumda sosyal statü sahibi olma, protokolde yer alma, oda imkanlarını siyasal amaçlar için kullanma ve oda imkanları ile zenginleşme derdinde olanlardan değiliz. Her birimiz en az 20 kişiye iş verebilmiş, kendini alanında ispatlamış, siyasi parti yöneticiliği, dernek yöneticiliği, il genel meclisi üyeliği, belediye meclisi üyeliği gibi görevlerde bulunan ve bulunmuş olan, tüccar, sanayici ve ihracatçı iş adamlarıyız. Yatırımda, üretimde, markalaşmada, ihracatta basit ama meriyeti yüksek, şevk kırıcı sorunlarla karşılaşmış insanlarız. Bizler mevcut oda yönetimimizin 8 yıldır görmezden geldiği veya kendi mesleklerinde yaşamadıkları için anlamadıkları, anlayamadıkları bu sorunların, sorunlarımızın çözümüne talibiz. Bizler yönetime geldiğimizde MUTSO'yu arka bahçe olmaktan kurtaracağız. Siyaset malzemesi yaptırmayacağız. Biz "Hizmete" talibiz. Hizmet için oyların 11 Mayıs'ta beyaz listeye verileceğine inanıyor ve umuyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2013, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER