Alternatif yollara, kilitli parke taşı döşeniyor

İnönü Bulvarı’nın yapım çalışmaları sırasında alternatif yollara yönelen vatandaşlara, Yatağan Belediyesi’nden nefes aldıran hizmet. Özellikle Yeni ve Atatürk mahallesinde yaşayan insanların son günlerde rağbet gösterdiği Madenler yoluna, kilitli parke taşı döşeniyor.

Alternatif yollara, kilitli parke taşı döşeniyor

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, seçimlerin ardından kırsal mahallelerin yol sorununu ortadan kaldırmak için yoğun çaba harcıyor.

Birçok mahallenin yol sorununu, kilitli parke taşıyla çözüme kavuşturan Toksöz, son olarak özellikle İnönü Bulvarı’nın yapım çalışmaları sırasında Yeni ve Atatürk mahallelerinde yaşayan vatandaşların rağbet gösterdiği Madenler yoluna el attı.

Uzun yıllardır kaderine terk edilen Madenler yolunun daha sağlıklı bir hale getirilmesi için kilitli parke taşı döşenmesi ve kaldırımların yapılması işine başlayan Yatağan Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen çalışmalarını sürdürdü.

Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, hafta sonundaki sokağa çıkma kısıtlamasında, Madenler Mahallesi’ne gelerek yol yapım çalışmasında incelemelerde bulundu.

Buradaki incelemelerin ardından Kozağaç, Bencik ve Bozüyük’e geçen Kökçü ve Toksöz, buralarda Yatağan Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları yerinde inceledi.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Kökçü, “Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında, ilçemize yapılan hizmetler aralıksız sürüyor. Başarılı çalışmalarından dolayı Yatağan Belediye Başkanımız Mustafa Toksöz ve tüm belediye çalışanlarını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Toksöz ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Madenler Mahallesi’nin yolundan dolayı vatandaşlarımızın talepleri vardı. Biz de uzun zaman önce burayı programımıza almıştık. Nasip bugüneymiş. Ekiplerimiz çalışmalarına başladı ve ara vermeksizin sürdürüyor. Kısa süre içerisinde bu yolun ve kaldırımın tamamlanmasıyla, vatandaşlarımız sağlıklı bir yola kavuşmuş olacak. Ayrıca Bozüyük Mahallemizdeki sokak sağlıklaştırma çalışmalarında sona gelindi. İlçemizin önemli bir turizm merkezlerinden olan Bozüyükümüzdeki bu çalışmanın tamamlanmasıyla, pandemi sürecinden sonra yerli ve yabancı turistlerin buraya ilgisi artacaktır. Öte yandan, Bencik ve Kozağaç mahallelerimizde çok amaçlı sosyal tesislerimizde çalışmalar sürüyor. Tıpkı diğer mahallelerimizde yaptığımız gibi Bencik ve Kozağaç mahallerimize yakışır sosyal tesisleri hizmete sokacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68