Altın Madalyayı “Birlikte” Kazandılar

Türkiye’nin ilk ve tek zeytin ve zeytinyağı sivil toplum kuruluşu olan Zeytindostu Derneği’nin 7. Geleneksel Zeytinyağı Kalite Yarışması sonuçlandı.

Altın Madalyayı “Birlikte” Kazandılar
 Bu yarışmaya, geçen yıl gümüş madalya alan ilimizin öncü kuruluşu TUAY (Turgut Anadolu Yatırım Ltd. Şti) Erdemli Zeytinyağı Fabrikası da katıldı. Bu yıl yapılan yarışmada altın madalya alarak Muğla ilini en iyi şekilde temsil eden firmanın yetkilisi Eczacı Atilla Totoş yaptığı konuşmada, “Altın madalya almak çok güzel bir duygu. Ancak bunu ben yapmadım, dedi.

Bunun bir ekip çalışması olduğuna vurgu yapan Totoş, “Bu zeytinyağını başta değerli insan, eşim Eczacı Sebahat Totoş olmak üzere Doç. Dr. Mücahit Taha Özkaya, Doç. Dr. Fügen Durlu Özkaya, Tadım Uzmanı Serdar Öçten Ünsal, Abidin Tatlı, Mücahit Kıvrak, Nurdan – Ferudun Kaykı, Mehmet Ulaş, Alper Totoş, Sinan Totoş, Hüseyin Akar ile fabrikamızın emektarları yanında, bizim nasıl zeytin istediğimizi sorarak buna uygun zeytin hasadı yapan çiftçiler ile birlikte yaptık” dedi.

Birlikten kuvvet doğduğunun altını çizerek tüm Türkiye zeytincilerinin ortak bir platformda toplanıp uzak ve yakın hedeflere birlikte yönelmelerinin herkesin menfaatine olacağını söyleyen Totoş, Yatağan’da faaliyet göstermekte olan işletmenin, uluslararasında geçerli kalite belgesine sahip tek zeytinyağı fabrikası olma özelliğine de sahip olduğunu belirtti.

      

  

 

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2014, 19:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ecz.deniz yorulmaz
ecz.deniz yorulmaz - 7 yıl Önce

Basarilarinizdan dolayi herkesi tebrik ediyorum sizleri edirmede temsil etmek ve urunlerinizi halka sunma konusunda elimizdem geleni yaptigimiza emin olabilirsiniz

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68