banner80

“AMAÇ YAŞANABİLİR BİR YATAĞAN”

16 Temmuz 2014 Çarşamba günü yapılan genel kurulun ardından yeni yönetimi belirlenen Yatağan Kent Konseyi ilk toplantısını yaptı. Genel kurul sonrasında başkanlığa Avukat Halil Arslan seçildi. Arslan toplantıda yaptığı konuşmada; “Yaşanabilir, sağlıklı bir Yatağan için elimizi taşın altına koyacağız” dedi.

“AMAÇ YAŞANABİLİR BİR YATAĞAN”
 Yatağan Kent Konseyi 16 Temmuz 2014 Çarşamba günü yapılan seçimin ardından ilk toplantısını yaptı. 16 Temmuz 2014 Çarşamba günü Yatağan Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan genel kurulda Yatağan Kent Konseyi Başkanlığı’na Avukat Halil Arslan seçildi. Genel Kurulun divan başkanlığını Lütfü Kırayoğlu yaptı. Genel kurula Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı Hamdi Topçuoğlu’nun yanı sıra çok sayıda dernek ve sivil toplum örgütü temsilcisi ile üyeler katıldılar. Kent Konseyi yeni yönetimin belirlenmesinden sonra ilk toplantı dün Yatağan Belediye Toplantı Salonu’nda yapıldı. ‘Yaşanabilir bir Yatağan için üzerlerine düşen görevi yapacaklarını belirten Yatağan Kent Konseyi Başkanı Av. Halil Arslan; “Yeni görevimiz herkese hayırlı olsun. Yatağan ve Muğla için yapacağımız görev çok özel ve önemli bir görev. Yaşanabilir, sağlıklı bir Yatağan için elimizi taşın altına koyacağız. İlçemizin gelişmesi, rahat içinde yaşanabilir bir yer olması için sadece yerel yöneticilerin değil, herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Şunlar şunlar yapılmadı diyerek eleştirmek yerine, proje üreterek çözüm yolları bularak ilçemiz için en iyisini yapmalıyız. Eksiklikleri tespit ederek çözüm yolları üretmeli, yetkili kurumlara iletmeliyiz. Bizler vatandaşlarımızdan gelen talepleri ilgili kurumlara iletmekle yükümlüyüz.  İlçemizin çok fazla sorunu var, bu sorunların çözülmesinde mevcut yönetim her şeye yetişemeyebilir. Birlikte uyum içinde çalışarak bu sorunların üstesinden geleceğiz. Bundan önceki dönemlerde kent konseyine hizmet etmiş herkese teşekkür ediyoruz. Yeni görevimiz, yeni kent konseyimiz herkese hayırlı olsun” dedi.

Kent konseyini ilk toplantısında bir sonraki toplantıda komisyonların oluşturulması, kent konseyi için çalışma alanı temin edilmesi kararları alındı.

Yatağan Kent Konseyi yönetimi ilk toplantılarının ardından Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı ziyaret etti. Kent konseyi başkanı Av. Halil Arslan ziyarette Başkan Işık’a belediye ile uyum içinde çalışmalar yapacaklarını belirterek kent konseyi için çalışma ofisi temin edilmesini talep etti.

Kent Konseyi yönetimine kendisine ziyaretinden dolayı teşekkür eden Başkan Işık; “Kent konseyindeki göreviniz hepinize hayırlı olsun, hepinizi kutluyorum. Bu ilçeyi hep beraber yöneteceğiz, sizlerin ileteceğiniz sorunlar belediye meclisinde görüşülecek ve öncelik sırasına göre de çözüm bulacaktır. Büyükşehir yasasından sonra bizim de imkânlarımız kısıtlandı. Kısıtlı imkânlarla görev yapıyoruz. İmkânsızlıklar nedeni ile bazı çalışmalarımızı yapamamanın üzüntüsü içindeyiz. Sizlerden gelecek talep ve önerileri önemsiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2014, 19:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
haydar
haydar - 7 yıl Önce

kent konseyi başkanı avukat halil arslan belediye başkanı haşmet ışık ne güzel işler yaparlar. çok uyumlu ikili. birbirleriyle konuşmayan ikili ne yapabilir ki?

yörük efe
yörük efe - 7 yıl Önce

kent konseyine ilk teklifim yatağanın adı ahiköy olsun çünkü köye çevirdiler, her madde aslına rücu edermiş

SELAM OLSUN HERKESE
SELAM OLSUN HERKESE - 7 yıl Önce

yaziklar olsun yatağanin sorunlarini görüşmek üzere kent konseyimiz başkanimiza ziyaret etmiş. başkan bey halil arslani görünce neler hissettiniz. haydar beye katılmamak mümkün değil. nasil fikir alişverişi olacak ikili arasinda. birbirlerinin adini duyduklarinda irkilen ikili. hani nerede toki, çöpler, kapali spor salonu ha ne oldu o salona, stadyum, garaj pardon artik garaj b.şehir belediyenin haşmet başkanin sorunu değil, sokaklar, yeşil alanlar istiyoruz,

NE OLDU BARIŞTINIZ MI YOKSA
NE OLDU BARIŞTINIZ MI YOKSA - 7 yıl Önce

asla bir araya gelemeyeceği düşündüğümüz ikili yatağanda hiç bir şey olmaz olmaz yillardir ayni zihniyet sayin başkan hiç aydin yolu alt geçidinden geçerek haciyakasina doğru ilerledinizmi yolun halini görmüyormusunuz. seçim öncesi traktörle sicak asfalt dökerek kapattiğiniz çukrular bir gün birilerine mezar olacak. o dereye döktürdüğünüz molozlar ne zaman dereye kapatacak yaziklar olsun zihniyetinize . cenazeye sandalye göndererek, düğünlere masa sandalye göndererek vatandaişin inşaatina kum çakil kepçe göndererek bu işler olmaz.

AFERİN....
AFERİN.... - 7 yıl Önce

sizleri bir arada görmek herkesi sevindirdi! söz konusu yatağan ve sorunlari olursa tabiiki bir arada oluruz dersiniz. örnek 1, örnek 2, örnek 3, örnek 4, ...... ne demek istediğimi anladiniz.

SIRADAKİ HABER

banner68