Amacı Dünya Şampiyonluğu

Yaklaşık 1 yıl önce başladığı güreş sporunda hızlı bir çıkış yakalayan Yatağanspor Güreş Takımı sporcularından 15 yaşındaki Derya Kayar elde ettiği 2 gümüş, 1 bronz madalyayla adını yurt çapında duyurdu. Elde ettiği başarılar sonucu Güreş Milli Takımı’na da çağırılan Derya Kayar’ın amacı Dünya ve Avrupa şampiyonalarından şampiyonlukla dönmek.

Amacı Dünya Şampiyonluğu
 Son yıllarda çeşitli spor dallarında elde ettiği başarılarla dikkat çeken Yatağan, güreş sporunda da önemli bir başarıya imza attı. 
1 yıl gibi kısa bir sürede 2 gümüş 1 bronz madalya kazanan ve Güreş Milli Takımı’na da çağırılan Yatağanspor Güreş Takımı sporcularından Derya Kayar amacını Dünya şampiyonluğu olarak açıkladı. 
Derya Kayar’ın yanı sıra, Yatağanspor Güreş Takımı Antrenörü Ayhan Deniz, Yatağanspor Genel Kaptanı Yaşat Karain ve METEM Okulu Müdürü Aykut Turgut’u makamında kabul eden Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Derya’ya gereken desteğin verileceğini belirterek; “Yatağan’ın çeşitli spor dallarında elde ettiği başarılar nedeniyle gurur duyuyoruz. Buna son örnek Derya Kayar oldu. Kendisi 1 yıl gibi kısa bir sürede elde ettiği başarılarla yeteneğini kanıtlamış oldu. Amacını Dünya ve Avrupa şampiyonluğu olarak belirlemesi de çok güzel. Çünkü çıtayı yüksek tutmak başarı da çok önemli. Elde edilen başarı da emeği geçen Yatağanspor yetkililerini de tebrik ediyoruz. Yatağan Kaymakamlığı olarak Derya’ya elimizden gelen maddi ve manevi desteği vereceğiz” ifadelerini kullanırken, Derya’nın kariyeri hakkında bilgi veren Yatağanspor Güreş Takımı Antrenörü Ayhan Deniz; “Yatağanspor bünyesinde uzun zamandır güreş alanındaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz ancak Derya’nın kariyeri 1 yıllık bir süreyi içine alıyor. 
1 yıllık süre zarfında kendini hızlı bir şekilde geliştiren Derya, 6-7 Nisan 2013 tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenen şampiyonada 2. olarak gümüş madalyayı ilçemize getirdi ve 4-5 Mayıs 2013 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen Bayanlar 14-15 yaş şampiyonasından da gümüş madalya ile döndü. 
Ancak Derya’nın en önemli başarısı 11 ülke takımından 326 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyona da elde ettiği 3.’lük oldu. 
Pek çok rakibini egale eden Derya elde ettiği başarı ile bronz madalyayı Yatağan’a getirirken, 18-23 Haziran tarihleri arasında Karadağ’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası ile 20-25 Ağustos tarihleri arasında Sırbistan’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’na Güreş Milli Takımı ile birlikte katılma hakkı kazandı. 
Şimdi ise amacı Avrupa ve Dünya şampiyonluklarını ilçemize getirmek” şeklinde konuşarak, Avrupa ve Dünya şampiyonaları için yoğun bir hazırlık içine girdiklerini de sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2013, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER