Amatör Sporcular Hünerlerini Sergilediler

Gençlik Spor Bakanlığı ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan Amatör Spor Haftası bu yıl 04-10 Ekim tarihleri arasında kapsamlı etkinliklerle kutlandı. Her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası kapsamında Yatağan İlçesinde  kortej yürüyüşü ve spor müsabakaları gerçekleştirildi.

Amatör Sporcular Hünerlerini SergiledilerCumhuriyet Ortaokulu önünden başlayan kortejde sporcu gençler ellerinde döviz ve pankartlarla Yatağan Kaya KÖSTEPEN stadyumuna kadar yürüdüler. Stadyumda, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kamuran Adalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, Antrenörler, sporcular, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Amatör Spor Haftası programı düzenlendi.

Stadyumda oluşturulan parkurlarda sportif etkinlikler gerçekleştiren gençler hem spor yaptılar hem de doyasıya eğlendiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kamuran Adalı etkinliklerde öğrencilerle birlikte Çim hokeyi, masa tenisi ve badminton oynadılar. Etkinliklerde Muğla Büyük Şehir Belediyesi Okçuluk Takımı ve Yatağan Spor Kulubü Taekwando Takımı birer gösteri sergilediler. Ayrıca öğrenciler hazırlanan parkurlarda atletizm 100 m koşusu, halat çekme, voleybol, hokey, badminton, ayak tenisi, bocce, masa tenisi branşlarında sportif faaliyetler gerçekleştirdiler.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adalı, “Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde insanların spora kazandırılması, özellikle çocuklarımızın spora başlamalarını sağlamak en önemli hedeflerimizdir. Amatör sporlar, çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutan birlik, beraberlik, mücadele duygularını aşılayan önemli bir olgudur. Bu bilinçle hareket ederek halkımızın, çocuklarımızın ve gençliğimizin spor yapmasına, onlara sağlıklı yaşam biçimi sunmasına yardımcı oluyoruz.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar “Çocuklarımız ve gençlerimiz spor ile birçok zorluğun üstesinden gelebilirler, geleceğimiz olan çocuklarımızın hayatlarını sağlıklı ve zararlı alışkanlıklardan koruyarak garanti altına alabiliriz. 7’ den 70’ e herkesi spor yapmaya davet ediyorum.” dedi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68