“AMBALAJLI SU SATIŞI YAPAN İŞYERLERİ İZİN ALMAK ZORUNDA”

Yatağan Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Mustafa Kuzu tarafından ‘Ambalajlı Su Satış Yerleri ile Ambalajlı Su Nakil Araçlarının Tabi Olacağı Usul ve Esaslar Tebliği’ nedeniyle esnafların bilgilendirilmesi amacıyla bir açıklama yapıldı.

“AMBALAJLI SU SATIŞI YAPAN İŞYERLERİ İZİN ALMAK ZORUNDA”
 Ambalajlı Su Satış Yerleri ile Ambalajlı Su Nakil Araçlarının Tabi Olacağı Usul ve Esaslar Tebliği kapsamında konu ile ilgili esnafların mağdur duruma düşmemesi için Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Ambalajlı Su Satış Yerleri ile Ambalajlı Su Nakil Araçlarının Tabi Olacağı Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğde değişiklik yapılarak ambalajlı su satış yerleri ile ambalajlı su naklinde kullanılan ve/veya kullanılacak araçlara izin verme işlemlerinin tamamlanması için verilen süre 01.07.2015 tarihine kadar uzatılmıştır.

Ayrıca, söz konusu Tebliğ ile Ambalajlı Su Satış Yerleri ile Ambalajlı Su Nakil Araçlarının Tabi Olacağı Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ’in 7’nci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen ve izin için gerekli bilgi ve belgeler arasında yer alan “satışı yapılacak su listesi” ifadesi çıkarılmış, satışı yapılacak suya ilişkin su üretimi yapan su işleticileri ile yapılmış sözleşmenin noter onaylı olması zorunluluğu kaldırılmıştır.

Su satışı yapılacak iş yerine ait plan ve kroki ifadesi, “iş yerine ait plan veya kroki” şeklinde değiştirilerek plan ya da krokiden herhangi birinin yeterli olacağı öngörülmüştür.

İzin için gerekli belgeler arasında sayılan, iş yeri açma ve çalışma izin belgesi çıkarılarak, yerine “vergi levhasının bir örneği”nin isteneceği belirtilmiştir.

Tebliğin 16’ncı maddesinin birinci fıkrasının ikinci cümlesi çıkarılarak, izinsiz su satışı su satışı ve nakli yapılmasında üretici firmanın sorumluluğu ortadan kaldırılmıştır.

Söz konusu işi yapan esnaflarımızın mağdur olmamaları için Toplum Sağlığı Merkezlerine müracaat ederek gerekli izin belgelerlerini almaları önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68