Ambulans, Doğu’da kardan, Gubbey’de ise çamurdan çok çekti!

Kış şartlarında rahatlanan vatandaşların imdadına koşan 112 Acil Servis’i taşıyan ambulanslar, Doğu Anadolu’da kar nedeniyle kapanan yollarda yolda kalırken, Yatağan ilçesine bağlı Mesken Mahallesi’nde çamurdan dolayı yolda kalıyor.

Ambulans, Doğu’da kardan, Gubbey’de ise çamurdan çok çekti!
 Mesken Mahallesi’ne bağlı Gübbey mevkisinde yaşayan yaklaşık 22 hane, uzun zamandır bölgenin ulaşımını sağlayan yolun yapılması için gerekli girişimlerde bulunuyor fakat girişimleri sonuçsuz kalıyordu. Evlerini Mesken Mahallesi’ne bağlayan yolun yaklaşık 4 kilometrelik kısmının toprak olması nedeniyle özellikle kış mevsiminde sorunlar yaşayan vatandaşlar, yolun sağlık hizmetlerini de aksattığını söyledi.

Mahalle sakinlerinden Cafer Oğlakçıoğlu, geçtiğimiz günlerde rahatsızlanan 58 yaşındaki babası için ambulans çağırdıklarını, müdahale etmek için gelen 112 Acil Servis ekiplerini taşıyan ambulansın ise yolda çamura battığını söyledi. Ambulansın gecikmesiyle babasının durumunun giderek kötüleştiğini aktaran Oğlakçıoğlu, ambulansın yolda kaldığını öğrenmeleriyle traktör yardımıyla ambulansı saplandığı yerden çıkardıklarını ve sağlık görevlilerinin kasık fıtığı patlamak üzere olan babasına son anda müdahale edebildiğini söyledi.

İlçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki mahallenin muhtarı Emin Akar, yolla ilgili sıkıntılarını daha önce birçok defa Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ilettiklerini fakat henüz bir sonuç alamadıklarını belirtti.

Yolun bir an önce yapılmasını talep eden Akar, ayrıca yolda büz ve şarampol çalışması yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95