banner80

Anadolu Gençlikten ''Liseli Gençler Efendimizin İzinde'' Siyer-i Nebi Yarışması

Anadolu Gençlik Derneği öncülüğünde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli olarak gerçekleştirilen ve Türkiye Genelinde 150 bin liseli gencin katıldığı 'Siyer-i Nebi' yarışması Muğla’da da düzenlendi.

Anadolu Gençlikten ''Liseli Gençler Efendimizin İzinde'' Siyer-i Nebi Yarışması
 Anadolu Gençlik Muğla Temsilciliği tarafından 1100 liseli gencin katılımıyla 26 Nisan 2014 Cumartesi günü Muğla Anadolu İmam Hatip Lisesi Dalaman Öztaş Anadolu Lisesi, Köyceğiz METEM, Fethiye Anadolu lisesi ve Yatağan İmam Hatip Lisesi’nde olmak üzere 5 merkezde gerçekleştirildi. İrfan Yücel’in ‘Peygamberimizin Hayatı’ adlı kitabının kaynak olarak belirlendiği sınavda öğrenciler ‘Peygamber Efendimizi en iyi öğrenebilmenin gayretini sergiledi.

ÖDÜLLER 31 MAYIS’TA FETİH ŞÖLENİ’NDE VERİLECEK

26 Nisan’da yapılan sınavla belirlenen il birincileri, 10 Mayıs’ta yapılacak sınavla Türkiye derecesi elde edebilmek için ikinci bir sınava tabi tutulacak. Dereceye girenlerin ödülleri 31 Mayıs’ta Kocaeli İsmet Paşa Stadyumu’nda düzenleyecek İstanbul’un Fethi Şöleni’nde teslim edilecek. Verilecek ödüller arasında, Umre, laptop, notebook, tablet, cep telefonu, fotoğraf makinesi, kol saati, kalem seti ve birçok mansiyon yer alıyor.

AGD YARIŞMALARA DEVAM EDECEK

Gençliğin milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetişmesi için çalışan Anadolu Gençlik Derneği’nden yapılan açıklamada, ‘Günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek diziler vb. gençlerimizi ahlak ve maneviyatını tahrip etmektedir. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz. Bunun için Siyer-i Nebi yarışması yaparak, liseli gençlerin Peygamber Efendimiz’in hayatını okumasına vesile oluyoruz. Bizler sevgili Peygamberimizin (s.a.s) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz’ denildi. Bu ve benzeri yarışmaların devam edeceği vurgulanan açıklama da ‘Biz yarınlar için çalışıyoruz, gençlerimiz de aziz milletimizin ve ümmetin yarınlarıdır’ ifadelerine yer verildi. Ayrıca Siyer-i Nebi yarışması öncesi ve sonrasında gösterilen çalışmalardan dolayı ilgili komisyon başkanlarına, öğretmenlerimize ve sınavda gönüllü olarak görev alan Din Görevlilerine ve katkı sağlayan herkese sonsuz şükranların sunulduğu bildirildi. 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2014, 18:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah cihan gövşer
emrah cihan gövşer - 7 yıl Önce

anadolu gençli̇k derneği̇ni̇ bu çalişmalarindan dolayi kutluyorum.fati̇h'i̇n yolundan gi̇den gençli̇k.

SIRADAKİ HABER

banner68