Anadolu Lisesi’nde Kariyer Günleri

Yatağan Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen “Kariyer Günleri” etkinlikleri kapsamında Yatağan Garnizon Komutanı Yüzbaşı Göksel Söylemez Çarşamba günü Yatağan Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Anadolu Lisesi’nde Kariyer Günleri
 Yatağan Kaymakamlığı’nın geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği ‘Kariyer Günleri’ etkinlikleri ilçede eğitim veren ortaöğretim kurumlarında devam ederken, Yatağan Garnizon ve Jandarma Komutanı Yüzbaşı Göksel Söylemez Çarşamba günü Yatağan Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek mesleği hakkında 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine bilgi verdi. 
Askerlik mesleğinin eğitim sürecinden çalışma koşullarına kadar pek çok konuda bilgi veren Yüzbaşı Göksel Söylemez etkinlik sonunda; “Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin meslek dalları hakkındaki bilgileri ilk ağızdan almaları önemli” şeklinde konuşurken, Yatağan Anadolu Lisesi Müdürü Turgut Şahan; “Kaymakamlığımız ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen ‘Kariyer Günleri’ etkinlikleri kapsamında Garnizon Komutanımız Yüzbaşı Göksel Söylemez üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizle bir araya geldi ve mesleği hakkında öğrencilerimize bilgi verdi. 
Benzer etkinlikler yıl boyunca okulumuzda devam etti. Bu projenin üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz için çok faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi. 
Ayrıca etkinlik sonunda Yüzbaşı Göksel Söylemez’e plaketle teşekkür eden Turgut Şahan benzer toplantıların düzenli olarak devam edebileceğini belirtti. 
Bilindiği üzere, 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in teşvikiyle hayata geçirilen ‘Kariyer Günleri’ etkinlikleriyle üniversiteye hazırlanan öğrenciler çeşitli meslek guruplarından kişilerle bir araya getirilerek meslek seçimi konusunda bilgilendiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2013, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER