Ankara'daki saldırılara tepkiler sürüyor

Atatürk Anıtı’nda toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, saldırıları kınayan pankartlar taşıyarak basın açıklaması düzenledi.

Ankara'daki saldırılara tepkiler sürüyor
 Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) adına Eğitim-Sen Yatağan Temsilciliği tarafından düzenlenen protestoya, Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yatağan Şube Başkanı Turgay Mutlu da destek verdi. Grup içerisinde yer alan bazı vatandaşların gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında toplanan grup adına konuşan Eğitim-Sen Yatağan Temsilcisi Ali Akçay, kendisinin de 10 Ekim’de Ankara’da düzenlenen Emek, Barış ve Demokrasi Mitinginde yer aldığını söyledi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), KESK, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) olarak, yaşanan terör saldırısında yaşamını kaybedenler için üç günlük yas ilan edildiğini ifade eden Akçay, “Türkiye’nin göbeğinde, Ankara Garı’nın önünde, binlerce polisin gözü önünde patlattılar bombalarını. 128 canımızı aldılar aramızdan. Canımızdan can gitti, yüreklerimiz dağlandı. Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybettik” şeklinde konuştu.

Ankara’daki patlamanın katillerinin yaşanan ölümler üzerinden oy avcılığı yaptığını öne süren Akçay, şunları söyledi:

“Bütün vahşetinize, bütün şiddetinize, bütün katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bizi korkutmaya, yıldırmaya, sindirmeye çalışanlara sesleniyoruz, ne kadar saldırırsanız saldırın, korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve asla affetmeyeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Grup, açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 09:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Akçay
Ali Akçay - 7 yıl Önce

Uyan dedik uyanmadın, öyleyse UTAN TÜRKİYE

SIRADAKİ HABER

banner68