banner80

Ankaralı Ayşe coşkusu amfiye sığmadı

Yatağan Belediyesi’nin bu yıl 14.sünü düzenlediği Geleneksel, Kültür ve Sanat Festivali Perşembe akşamı Yatağan Amfi Tiyatro’da düzenlenen Ankaralı Ayşe konseri ve Komedi Dans Üçlüsü’nün gösterisi ile tamamlandı. Amfi Tiyatro’nun kalabalık karşısında yetersiz kalması nedeni ile birçok kişinin konser alanına giremediği için geri döndüğü gözlemlendi.

Ankaralı Ayşe coşkusu amfiye sığmadı
 Yatağan Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve pazartesi günü kortej yürüyüşü ve festival ateşinin yakılması ile başlayan Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali Perşembe akşamı Yatağan Amfi Tiyatro’da düzenlenen Komedi Dans Üçlüsü ve Ankaralı Ayşe konseri ile sona erdi. Geçtiğimiz yıllarda olanın aksine bu yıl Yatağan Kaya Köstepen Şehir Stadyumu’nda yapılmayan konsere yoğun ilgi oldu. Yatağan merkez ve mahallelerinden gelen birçok kişinin amfi tiyatronun yetersiz kalması nedeni ile içeri giremediği ve geri dönmek zorunda kaldıkları gözlemlendi.

Festivalin kapanış günü amfi tiyatroda düzenlenen etkinlikler yaptıkları şovlar ile beğen toplayan Komedi Dans Üçlüsü’nün gösterisi ile başladı. Yaklaşık yarım saat eğlence gösterisi yapan grup amfi tiyatroyu dolduranlara eğlenceli bir akşam yaşattı. Gösterilerinin ardından Komedi Dans Üçlüsü grubuna Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık tarafından plaket verildi.

Meslekteki 50. Yıl anısına plaket

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık tarafından Komedi Dans Üçlüsü’nün gösterisinin ardından gazetecilik mesleğinde 50. Yılını doldurması sebebiyle Gazeteci Hüseyin Kocabıyık plaket ile ödüllendirildi. Gazeteci Hüseyin Kocabıyık’a plaketini veren Başkan Işık; “14’üncü gençlik kültür ve sanat festivalimizin bu akşamki bölümünde çok değerli ağabeyimiz Yatağan’ın duayen gazetecisi Hüeyin Kocabıyık’a gerçekten de iyi ve kötü günde ve ülkemizin içinde bulunduğu kötü durumlarda bile en zor şartlarda gazetecilik görevini yaparak bizleri aydınlatan değerli büyüğümüze bu çiçeği sizler adına veriyorum, kendisine başarılar diliyorum. Çünkü gazetecilik kolay bir meslek değil, hele hele Türkiye’nin bugünkü şartlarında daha da zor, kendisine bu nedenle başarılar kolaylıklar diliyorum “dedi.

“Belediye başkanı festival yapıyor diyorlar…”

Gazeteci Hüseyin Kocabıyık’a ödülünü vermesinden sonra amfi tiyatroda bulunanlara hitaben bir konuşma yapan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, halka festival yapılması yada yapılmaması gerektiğini sordu. Alkışlar ile olumlu cevap aldığını belirten Başkan Işık; “Bizler festivalleri sizlerle bir araya gelmek, güzel zaman geçirmek için yapıyoruz. Bu coşkuyu sizlerle yaşıyoruz. Sizlerle beraberiz, bizi birbirimizden ayırmak isteyenlere asla müsaade etmedik ve etmeyeceğiz. Diyorlar ki; ‘Belediye başkanı festival yapıyor.’ Bu nedenle ben sizlerden onay almak istiyorum. Sizler alkışlarınız ile çok güzel cevap verdiniz. Sizler bu alkışların nereye gittiğini benden daha iyi biliyorsunuz. Belediyecilik elbette zor bir iş, insanlarla uğraşmak, sorunlarına çözüm bulmak kolay iş değil. Ben özellikle ama özellikle gençliğimizin bir olarak, birbirine kenetlenerek birlik ve beraberliklerini devam ettirmelerini istiyorum, herkese iyi eğlenceler diliyorum” şeklinde konuştu.

Konser öncesinde Yatağan Belediyesi tarafından açılan hobi kurslarında kursiyerler tarafından yapılan Atatürk resmi hediye edildi.

Festivalin kapanış gecesinde son olarak sahne alan Ankaralı Ayşe yoğun ilgi ile karşılaştı. Söylediği hareketli ve duygusal şarkılar ile konseri izleyen yaklaşık 7 bin kişiye unutulmaz bir akşam yaşattı. Konsere katılan Ankaralı Ayşe’ye Başkan Işık tarafından plaket ve çiçek sunuldu.

Vatandaşlar konseri izlemeden geri döndüler 

Festivalin kapanış gecesinde Amfi Tiyatro’da düzenlenen konsere gelen birçok vatandaş amfi tiyatro yetersiz kaldığı için geri dönme zorunda kaldı. Vatandaşlar konseri izlemek için geldiklerini fakat amfi tiyatronun küçük olması ve yoğun katılım olması nedeni ile konseri izleyemediklerini belirterek duruma tepki gösterdiler. 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokilkim48
gokilkim48 - 7 yıl Önce

Tam başkana göre bir sanatçı. Helal olsun valla birde ankaralı turgut olaydı iyiydi ;) kadın sırf kültür eee kültür ve sanat festivalinede o yakışır yazık çok yazık yatagandaki pavyonlardan da bir sanatçı katilsaydi bari. Ama bunu anlayacak kültürde belediye başkanı nerdeeee araki bulasin.....

ali
ali - 7 yıl Önce

yeni aday lar vardı ama halk haşmet beyi tercih etti. ayrıca chp de aday adayları arasında bilgili,kültürlü, vizyonu olan adaylarda vardı chp haşmet dedi. adnan abisi haşmet beyi korudu ama kendi koltuğunu kaybetti

yatağanlı
yatağanlı - 7 yıl Önce

gölkim senin tanıdığın veya akraban varsa seneye onu çıkaralım ayarla sen

ekin
ekin - 7 yıl Önce

kültür insanlarını az çok biliriz, basın yayından tanırız. bu ankaralı ayşeyi hiç raslamadık. kültür deyince bu kültür festivalini marketlerde satılan kültür mantarıyla karıştırıyor olmasınlar.ankaralı ayşe arabeskci kültür adamları arabeski sevmezlerde.

mehmet karadeniz
mehmet karadeniz - 7 yıl Önce

gerçek adınızı yazında yüzünüzü görelim.siz ne anlarsiniz festi̇valden.i̇sti̇yorsaniz si̇z çikin oynayin.haşmet başkana laf atmaya hakkiniz yok.dört defa si̇zleri̇ tuşladimi nakavt yaptimi.halkin oylarini saygi gösteri̇n.

ahsen
ahsen - 7 yıl Önce

allah yöneticileri yağcılardan korusun. haşmet beyi herkes tanır bilir yağcılığa ihtiyac yoktur.ayrıca haşmet beyde yağcıları bilir ve onlara hakettikleri şekilde davranır.

sevimsiz ilce
sevimsiz ilce - 7 yıl Önce

Berbat bi konserdi o sekilsiZ kadını niye getirmişler anlamadim

kültür
kültür - 7 yıl Önce

ee bu kültür fastivali kültürde kadını estetiği değil kültürü önemli berbat diyorsunuz ama kültür bu

SIRADAKİ HABER

banner68