Antik Kente Yatağanlı Bakanlık Temsilcisi

Antik Kente Yatağanlı Bakanlık Temsilcisi

Antik Kente Yatağanlı Bakanlık Temsilcisi

Her geçen gün adını ülke ve dünyaya duyuran, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Stratonikeia Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmalarında Bakanlık Temsilcisi olarak Yatağanlı hemşerimiz Banu Özler görev yapıyor.

Aynı zamanda ilçemizin Emekli Öğretmenlerinden Fehmi Özgün'ün yeğeni olan Banu Özler, Stratonikeia'ya Bakanlık Temsilcisi olarak atanmadan önce Bodrum Müzesi'nde görev yapıyordu. Stratonikeia Bakanlık Temsilcisi Banu Özler; “Yatağanlı biri olarak ilçemde bulunan bu kadar önemli bir antik kentte görev almaktan çok mutluyum. Bilindiği üzere kazı çalışmalarımız Pamukkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bilal Söğüt başkanlığında devam etmektedir. Her tarafından tarih fışkıran aynı zamanda Osmanlı mimarisi ve doğal güzelliği ile ilgi odağı olan Stratonikeia'ya her geçen gün ilginin artması da bizlere ayrıca şevk ve çalışma azmi veriyor” dedi.

Yeğeninin bu kadar önemli bir görevde yer almasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Emekli Öğretmen Fehmi Özgün; “bugün yeğenime, eşim ve çocuklarımla ziyarete geldik. Kendisi ile gurur duyuyoruz, kutsal bir görev yapıyor. Stratonikeia Antik Kenti'nin her geçen gün ilgi odağı olması bizleri de bir Yatağanlı olarak çok mutlu ediyor. Benim bir önerim ise Yatağan Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kültür-Sanat ve Gençlik Festivali etkinliklerinin bir bölümünün burada düzenlenmesidir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90