Arık: “Yatağan’ı tarım merkezi yapmak için adayım!”

Yatağan Ziraat Odası’nın şubat ayında yapılması planlanan seçimi için adaylığını açıklayan Yücel Arık, Yatağan’ı tarım merkezi haline getirmek istediği için aday olduğunu söyledi.

Burak Alper Kuş
Arık: “Yatağan’ı tarım merkezi yapmak için adayım!”

Yatağan ilçesinde uzun yıllardır esnaflık yapan ve zirai alanda yaptığı başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Yatağan Ziraat Odası Meclis Üyesi Yücel Arık, odanın şubat ayında yapılması planlanan seçiminde başkan adaylığını açıkladı.

Arık, adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada, Yatağan’ın yer altında olduğu gibi yer üstünde birçok zenginliği bulunduğunu ve bunların başını tarımın çektiğini söyledi.

Yatağan’ın ziraat alanında hak ettiği katma değere henüz ulaşamadığının altını çizen Arık, “Yöremizin en önemli tarım ürünü zeytindir. Zeytinin yağından elde edilen kazanç, çiftçimizi ayakta tutmaktadır. Fakat zeytinyağımız çok kaliteli olmasına rağmen hak ettiği değerde satılamamaktadır. Örneğin ilçemizin zeytinlerinden elde edilen natürel sızma zeytinyağı üreticiden 14.00 ile 14.50 arasında alınırken Edremit yöresinde ise bu rakam 20 liraya kadar çıkmaktadır” dedi.

Arık, Yatağan’ın katma değerini artıracak projelerle başkanlığa talip olduğunu belirterek, “Bugüne kadar bölgemizin tarım ürünleri, neden diğer yörelerdeki ürünlerden daha düşük fiyata alıcı buluyor diye düşündüm. Sıradan bir vatandaş olarak bunun farkına vardım. Ziraat Odası Meclis Üyesi iken de bunun için çalışmalar yürüttüm. Herkesin bu durumun farkına varması gerekiyor. Çiftçinin refaha ulaşması için onların sorunlarına çözüm bulmalıyız” diye konuştu.

Çiftçinin birlikte hareket etmesi gerektiğini ve bunun öncülüğünü de ziraat odalarının yapması gerektiğini vurgulayan Arık, “Aklıma gelenlerden ilk konu bu. Bunun haricinde de çok sayıda sorun var. Biz de bu sorunların çözümü için var olacağız. Çiftçilerin dayanışma içerisinde çalışacağı bir birliktelik gerekiyor. Bu birlikteliğe de iyi bir lider gerekiyor. Bu sorunların çözümü için ekibimle birlikte Yatağan Ziraat Odası Başkanlığı’na adayım. Diğer önemli konuları ve projelerimi ileriki günlerde kamuoyuyla paylaşacağım” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
veli kanburoğlu
veli kanburoğlu - 5 ay Önce

Başarılar dilerim.yakışır. Bilen birisi olarak en iyisini yaparsın.

İ. Kâmil Kıspet
İ. Kâmil Kıspet - 5 ay Önce

Değerli arkadaşıma başarılar diliyorum. Bahsettiği sorunları gidererek, projeleri hayata geçirecek tek ve marka bir isim olduğunu biliyoruz. Şimdiden hayırlı olsun Başkanım.

Mehmrt
Mehmrt - 5 ay Önce

Hayırlı olsun, Bu odaların kooparatiflerin vatandasa hizmet için olması lazım. İlacından gübresinden ticaret karını düşünmeden üreticinin yanında olmanız.

Şükrü Öztekin
Şükrü Öztekin - 5 ay Önce

Hayırlı olsun.
yücel arik başarılar dilerim.
Bir zamanlar çiftçi malları koruma başkanlığı vardı onu yediler bitirdiler kalan bu milli servetimiz olan ziraat odasını senin sahip çıkacağını biliyorum.
Başarılar dilerim can dostum.

SIRADAKİ HABER