Arslan ve Kaplan’dan destek ziyareti

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve CHP Muğla eski Milletvekili Dr. Ali Arslan ve CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Dursun Kaplan Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi’ni ziyaret ederek özelleştirme karşıtı yapılacak tüm çalışmalarına destek verdiklerini açıkladılar.

Arslan ve Kaplan’dan destek ziyareti
 Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin’den süreç hakkında bilgi alan Arslan ve Kaplan sendikaların özelleştirme karşıtı yapacakları eylemlere destek vereceklerini bildirdiler. Maden-iş Başkanı Süleyman Girgin, önümüzdeki günlerde özelleştirme sürecinin hız kazanacağını düşündüklerini belirterek, “bu süreçte izleyeceğimiz eylem planımız hazır. Halkımızın da duyarlılığı ile Muğla, Yatağan ve Milas’ta seferberlik ilan ettik. Özelleştirmelerin önüne burada set çekmeye kararlıyız. Devletin bu kurumlarını uluslararası firmalara peşkeş çektirtmeyeceğiz. Ayrıca kamuoyunda bilgi kirliliği yaratılarak işçilerin haksız olarak yüksek oranda maaş aldıkları yönünde bir algı yaratılmaya çalışılmaktadır. Tabi ki işçilerimizin yaşam kalitesinin yükseltilmesi esastır. Ancak bizim işyerlerimizde çalışan arkadaşlarımız, en düşük 1300 TL, en yüksek 1800 TL aylık ücret almaktadırlar. Bunu da buradan açıklama gereği duyuyorum, kimse işçinin kazancı üzerinden karalama kampanyası yürüterek özelleştirmeyi haklı göstermeye çalışasın” diye konuştu.

“devletin malı deniz, yemeyen domuz” mantığının hâkim olduğu bir süreçten geçildiğine işaret eden CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ali Arslan, “Türkiye’nin özelleştirmelerden kazandığı para, bir yıllık faiz giderlerine eşittir ki, buda çok komik bir durum. Özelleştirmeler iktidarın kendi yandaşlarını kollamak için ürettiği bir yöntemdir.  Yatağan emeğin başkentidir. İnanıyorum ki ilçe halkının da desteğiyle bu süreç sona erdirilecektir. Burayı almayı düşünen kurum asla bölgenin çıkarlarını düşünmeyecek, kendi çıkarlarını düşünecektir. Bende dâhil tüm yöre halkı bu mücadelede emekçilerin yanında olacaktır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2013, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER