Artık araç sürücüleri buraya gelince camlarını kapatmayacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, uzun zamandır oluşan kirlilikten dolayı pis koku yayılan Yeni Mahalle’deki derede temizlik ve ıslah çalışması başlattı. Yapılan çalışmanın tamamlanmasının ardından özellikle Yatağan-Milas istikametini kullanan araç sürücülerinin pis koku nedeniyle araçlarının camlarını kapatmalarına gerek kalmayacak.

Artık araç sürücüleri buraya gelince camlarını kapatmayacak
 Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü 3. Bölge Yatağan Şubesi, yaklaşan kış mevsimi öncesinde, ilçedeki derelerde yaşanabilecek taşkınları önlemek için dere temizliği ve ıslahı çalışmalarına başladı. Yaklaşık bir ay sürmesi planlanan çalışmalar kapsamında, ilçe merkezindeki derelerde yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda temizlik ve ıslah çalışması yapılacağı bildirildi.

Şube Müdürü Süleyman Ören, muhabirimize yaptığı açıklamada, MUSKİ olarak Yatağan’daki çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini, ilçedeki eksikliklerin tamamlanmasının yanı sıra sağlıklaştırma çalışmalarının da sürdüğünü söyledi.

Ören, bu kapsamda, Açık Pazaryeri mevkindeki atık suların bundan sonra Yatağan-Milas karayolu Yeni Mahalle mevkisindeki dereye akmayacağını, bunun yerine bu atık suyun kanalizasyon hattına bağlanacağını söyledi.

Ekipler tarafından yürütülen dere temizliği ve ıslahı çalışmalarının tamamlanmasıyla, taşkınların engellendiği gibi oluşan pis kokuların da önüne geçileceğinin altını çizen Ören, “Buradaki çalışmanın ardından Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ’ye ait sosyal tesislerden Cumhuriyet Ortaokulu’nun yanına kadar uzanan dere ve Dere Mahallesi’ndeki Keloğlu Deresi’nde çalışmalarımız sürecek” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68