Artık ‘minaresiz cami’ olarak anılmayacak!

Yatağan’ın Kırıkköy Mahallesi’ndeki 60 yıllık ‘minaresiz cami’, hayırseverin katkısı ve belediyenin desteğiyle minaresine kavuştu.

Artık ‘minaresiz cami’ olarak anılmayacak!

Kırıkköy Mahallesi’nde bulunan 60 yıllık cami, minaresiz olması nedeniyle dikkat çekiyordu. Camiye minare yapılması için girişimlerde bulunan vatandaşların yardımına, hayırsever Galip Küçük yetişti. Küçük’ün katkıları ve Yatağan Belediyesi’nin desteğiyle, 60 yıllık cami, minaresine kavuştu.

Minarenin yerleştirilmesi nedeniyle camide yapılan törene, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Müftü Durmuş Ali Çetmi, Mahalle Muhtarı Metin Demir, hayırsever Galip Küçük ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Kökçü, Kırıkköy Camisi’nin minaresine kavuşmasına destek ve katkı sağlayan hayırsever Galip Küçük ve Yatağan Belediyesi’ne teşekkür etti.

Toksöz ise, “Vatanımız bayraksız, minareler ezansız kalmayacak inşallah” diyerek başladığı konuşmasında, “Yatağan Belediyesi olarak camilerimizin ve mescitlerimizin iyileştirilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İbadethanelerimizde vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda ibadetlerinizi gerçekleştirilebilmeleri için yapılan hizmetlerin yanı sıra, Kırıkköy’deki gibi ibadethanelerimizin bazı eksikliklerini gidermek için desteklerimiz oluyor ve olmaya da devam edecektir” diye konuştu.

Okunan duaların ardından minare, caminin yanındaki yerine yerleştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68