ASFAD, iki kategoride de il birincisi

Türkiye Halk Oyunları Muğla Temsilciliği tarafından düzenlenen Kulüpler İl Birinciliği yarışlarında geleneksel dal büyükler kategorisinde Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği (ASFAD) ekibi, 90 tam puan ile il birincisi oldu. Gençler kategorisinde ise 86.00 puanla ASFAD ekibi birinciliği elde etti.

ASFAD, iki kategoride de il birincisi
 Türkiye Halk Oyunları Muğla elemeleri tamamlandı. Halk Oyunları Muğla Temsilciliği tarafından düzenlenen Muğla Kulüpler Halk Oyunları yarışları Menteşe Atatürk Salonu’nda yaklaşık 3 bin kişinin izlediği yarışlar tamamlandı. Yarışları, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanlığı Başdanışmanı Suat Çolak, Türkiye Halk Oyunları Ege Bölge Koordinatörü Uğur Kantar ve Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan da izledi.

Geleneksel dalda minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler, stilize dalda ise yıldızılar gençler kategorilerinde düzenlenen yarışlarda en büyük çekişme geleneksel dal büyükler kategorilerinde yaşandı. Menteşe Belediyesi, MUFAD, Milas Folklor Araştırma Derneği, Milas MİLFOLK ve ASFAD ekipleri arasındaki yarışta, ASFAD ekibi 90 tam puan aldı. Bu dalda ikinciliği Muğla Folklor Araştırma (MUFAD) 89,33 puan ile ikinci, Menteşe Belediyesi ekibi 87,33 puan ile üçüncü oldu.

Minikler kategorisinde Muğla Folklor Araştırma Derneği 87,33 puan ile birinci, Yıldızlar kategorisinde 75. Yıl Spor Kulübü 85,66 puan ile birinci oldu, Gençler kategorisinde ise 86.00 puanla ASFAD ekibi birinciliği elde etti. Stilize yıldızlar ve gençler kategorisinde iki takımın katıldığı yarışlarda Bodrum Ortakent Yahşi Gençlik Spor kulübü takımları birinciliği paylaştı.

Yarışlar sonunda takımların kupalarını Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Başdanışmanı Suat Çolak, Türkiye Halk Oyunları Ege Bölge Koordinatörü Uğur Kantar ve Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan tarafından verildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 19:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68