ASFAD, il birincisi olabilmek için yarışacak

Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği (ASFAD), Muğla’da düzenlenecek olan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muğla il birinciliği müsabakalarına katılacak.

ASFAD, il birincisi olabilmek için yarışacak
 Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği (ASFAD), çarşamba günü (bugün) Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Muğla’da düzenlenecek olan Türkiye Halk Oyunları il birinciliği yarışmasında mücadele edecek.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 4 Mart 2015 Çarşamba günü saat 19.00’da Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek olan yarışmaya, Yatağan temsilcisi 10 gençler ve 10 büyükler kategorilerinde geleneksel düzenlemesiz dal kategorilerinde olmak üzere toplam 20 dansçı ile mücadele edecek.

ASFAD Halk Oyunları Antrenörü Selayi Gümüşel, muhabirimize yaptığı açıklamada, Muğla’da düzenlenecek olan yarışmada birinci olmayı başardıkları takdirde, bölge birinciliği için mücadele etmeye hak kazanacaklarını söyledi.

Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek olan yarışmaya, Milas, Bodrum ve Menteşe’deki derneklerin yanı sıra Yatağan’dan kendilerinin katıldığını dile getiren Gümüşel, “Halk oyunları ekibimiz, son katıldığı yarışma olan Muğla il birinciliği yarışmasında birinci olmuş ve bölge üçüncüsü olarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır. Ekibimiz, oradaki yarışmada Türkiye onuncusu olarak Yatağan’ın adını tüm Türkiye’ye duyurmuştur” şeklinde konuştu.

Gümüşel, Yatağan Belediyesi’nin Muğla’da kendilerini desteklemek isteyen vatandaşları götürmek için araç kaldıracağını sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68