Asım’ın nesli Akif’i dinledi

“Asım’ın Nesli Akif’i Dinliyor Projesi” kapsamında Muğla Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Yatağan ilçesinde düzenlenen panelde, öğrencilere bilinmeyen Mehmet Akif Ersoy anlatıldı.

Asım’ın nesli Akif’i dinledi

Muğla Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Yatağan ilçesinde “Asım’ın Nesli Akif’i Dinliyor Projesi” kapsamında düzenlenen panelde, panelistler tarafından öğrencilere Mehmet Akif Ersoy’un bilinmeyen özellikleri anlatıldı.

Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin arından panel öncesinde konuşan Yatağan Gençlik ve Spor Müdürü Kamuran Adalı, kendilerinin kadim bir milletin evladı olduklarını söyledi.

Güçlü bir geleceğe, geçmişe sahip çıkılarak varılacağının farkında olduklarının altını çizen Adalı, “Türk milletinin şanlı tarihi kahramanlıklarla doludur. Vatanına ve milletine sahip çıkmak düşüncesiyle fikirleriyle büyük destek vermiş olan Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatını, kişiliğini ve eserlerini anlamak ve anlatmak zorundayız. Bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmak zorundayız. Akif, bu milletin duygularına tercüman olmuş, kurtuluş mücadelesinin içerisinde yer almış, kurtuluş mücadelesinin umut ve direniş sembolü olmuş çok önemli yerli ve milli bir değerimizdir. Değerli üstadımızın anlatılması ve anlaşılması bakımından bu projede yer alan tüm taraflara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı Öğretim Görevlisi Dr. Zeynep Özdem Köse’nin moderatörlüğünde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı Öğretim Görevlisi Osman Köse ve Türk Dili Bölüm Başkanlığı Öğretim Görevlisi Dr. Ümit Akın tarafından panel sunumu gerçekleştirildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER