ASKF’den Gazetemize Ödül

Muğla Amatör Spor kulüpleri Federasyonu tarafından bu yıl 22’ncisi düzenlenen ‘Amatör Spor Gecesi ve Ödül Töreni’ CNS Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Gecede spora katkı sunanlar, amatör dallarda şampiyonluk yaşayan takım ve sporcular, hakemler ve teknik heyetler, centilmen takım ve sporcuların yanı sıra, Gazetemiz de amatör spora katkı veren basın kuruluşu olarak ödüle layık görüldü.

ASKF’den Gazetemize Ödül
 Gece Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, MHP Muğla Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, İl Jandarma Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Belediye Başkan Vekili Yavuz Kayı, Bozüyük Belde Belediye Başkanı Yaşar Gencel, Milas ve Yerkesik Belediye başkanları, Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Muğlaspor Başkanı Eminer İçten, Fethiyespor Kulüp Başkanı İsmail Öztürk, amatör spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri ile sporcular katıldı.

Gecede konuşan Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Top, “En büyük sıkıntılarımızdan birisi, Federasyonumuzun amatör sporevi. Bununla ilgili konfederasyonumuzun sağladığı katkı ile kaba inşaatı bitirdik. Borcumuz olmasına rağmen, borcu düşünmeden inşaatımızı dört dörtlük yaptık. Bizim borcumuz var. Sayın valim borcumuzu kapatabilecek, ince işimizi yapacak, içinin tefrişini yapabilecek, bize katkı sağlayacağınızı biliyorum. Sayın valimin amatörleri evsiz bırakmayacağını biliyorum” dedi.

Ödül töreninde konuşan ASKF Konfederasyon Başkanı Ali Düşmez insanların tribünlerde ırk, din, dil ayrımı yapmadan gönül verdikleri renklere destek verdiğini ve bunun sporun güzelliğini ortaya çıkardığını söyledi. Düşmez, “Sporun güzelliği burada ortaya çıkıyor. Bunu bozmamamız bu güzel çimentoya deniz kumu koymamamız gerekir ve sporun olduğu yerde, başta siyasiler ve tüm yetkililerin destek vermesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Son olarak söz alan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise, “Amatör spor dediğimizde işin içinde diğer faktörlerden çok ruh geldiğine göre, belki sadece bir yılının fiziki emeli bu gün emeğinin karşılığında ödüllendirilecek. Bu ülkenin işin içine ruhunu koyan amatör sporcuların başarılarını besleyen ruh hiç kuşkum yok ki binlerce yıldan süzerek gelen muhteşem ruhtur. Bu sebeple biz bu akşam bir yılın emeğini değil bu emeğe katılan muhteşem millet ruhunu kazanımlarını da hep birlikte paylaşmış olacağız” dedi.

Konuşmaların ardın yapılan ödül töreninde 2013 yılı içerisinde 16 ayrı dalda, amatör spora katkı sağlayan, 107 başarılı sporcu ve spor adamına ödülleri verildi.

Gazetemiz Yatağan Demeç Gazetesi de, amatör spora sağladığı katkılar nedeniyle ödüle layık görülürken Yatağan’a bağlı Bencik Beldesi’nden Muğlaspor Okçuluk Kulübü sporcusu Emircan Haney de başarılarından dolayı ödüle layık görüldü.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2014, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68