Atahan Doyran’dan Cumhuriyetin 100. yılı açıklaması

Türk Eğitim-Sen Yatağan İlçe Başkanı Atahan Doyran, Cumhuriyetin 100. yılında yapacakları etkinlikler hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Atahan Doyran’dan Cumhuriyetin 100. yılı açıklaması

27 Ekim 2023 Cuma ve 28 Ekim 2023 Cumartesi günü olmak üzere Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri düzenlenecek. Türk Eğitim-Sen Yatağan İlçe Başkanı Atahan Doran yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.
2 gün sürecek program için yapılan açıklama şöyle;

Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak Cumhuriyetimizin 100.yılını büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz.
Bu çerçevede Türk Eğitim-Sen Genel Merkezimizce Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümü kutlama programımız çerçevesinde tüm illerde eş zamanlı olarak Muğla İlimizde de 27 Ekim 2023 Cuma günü, Üyelerimizin ve isteyen diğer eğitim çalışanlarının tüm işyerlerinde gün boyu “Cumhuriyetimiz 100 Yaşında…” yaka kokartı takmaya davet ediyoruz.
28 Ekim 2023 Cumartesi günü Türkiye Kamu-Sen’e bağlı tüm sendikaların ilçe teşkilatlarıyla, üyeleri ve isteyen tüm kamu çalışanlarının katılımı ile 100.Yıl Cumhuriyet Yürüyüşümüz ve akabinde 100.Yıl Cumhuriyet Şölenimizi gerçekleştireceğiz.  Kamuoyunu bilgilendirme açısından yürüyüş ve müzik programını paylaşmak istiyoruz.
Bu vesileyle tüm Yatağanlı Hemşerilerimizi aileleri ile birlikte ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşümüze ve şölenimize davet ediyoruz.
28 Ekim 2023 Cumartesi günü
14.30 Türkiye Kamu-Sen’e bağlı ilçe teşkilatlarının Muğla’ya intikal etmesi.
a) Seydikemer, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Datça, Marmaris, Ula ilçe teşkilatlarımızın Muğla Outlet Belediye Müzesi Önünde toplanması.
b) Bodrum, Milas, Yatağan ve Kavaklıdere İlçe teşkilatlarımızın Muğla Şehitlik Anıtı önünde toplanması.
c) Menteşe İlçesi ve MSK Üniversitesinde görev yapan teşkilat mensuplarımızın Saburhane Meydanında toplanması.
15.00 Toplanma alanlarındaki grupların 3 ayrı koldan Atatürk Anıtı’na doğru yürüyüşe başlaması.
16.00 Üç ayrı koldan gelen yürüyüş gruplarının Muğla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde buluşması.
16.15 Muğla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına “Bayramımız Kutlu Olsun. “Cumhuriyetimiz 100 Yaşında … Türkiye Kamu-Sen” yazılı çelenk sunumu.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakika saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması.
Cumhuriyetimizin 100. Yılına ithafen Türkiye Kamu Sen Muğla İl Temsilcisi tarafından basın açıklamasının yapılması. 
17.00 Muğla Cumhuriyet Meydanından Kayra Sosyal Tesislerine doğru yürüyüş ve yürüyüş esnasında Şanlı Türk bayrağımızın ve kutlama bildirilerimizin çevrede bulunan vatandaşlara ve özellikle çocuklara hediye edilmesi.
17.30 Kayra Sosyal Tesislerinde katılımcılara ikram sunulması. (Keşkek, Tavuklu Pilav, Ayran, Çay, Su )
17.45 Müzikli Cumhuriyet Şöleninin gerçekleşmesi. 
(Sendikalarımızın Temsilcilerin Tanıtımı, Konuşmalar, Şiirler, Marşlar, Şarkılar, Türküler, Halk Oyunu gösterileri)

Aziz milletimizin azim ve cesaretle, kutlu bir mücadeleyle inşa ettiği Cumhuriyetimizin 100.yılına büyük eşsiz bir gurur ve heyecanla kutlamaya devam edeceğiz. 
Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak;
Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeyi miras bırakan Başöğretmenimizin izinden, kahraman ecdadımızın emanetini sonsuza dek koruyacak ve daha da güçlendirme azminden geri durmayacağız.
Cumhuriyetimizi kuran aziz ecdadımız emin olsun ki; onu yükseltecek ve yaşatacak olan ve 21. asrı “Türk Yüzyılı” kılacak olan bizleriz. Emaneti koruma ve kollama noktasında hepimiz görevliyiz.
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, fikir ve yol arkadaşlarını, Türk istiklali ve istikbali için muazzam bir mücadele veren şühedayı rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Aziz ruhları şad olsun. 
Türk milletinin en güzide ve en muazzam eseri olan Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşında. Kutlu olsun!
 

Elif Çay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96