Atalay’dan Yeniköy ve Kemerköy’e ‘geçmiş olsun’ ziyareti

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, yangınla boğuşan Yeniköy ve Kemerköy Termik santrallerini ziyaret ederek ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

Atalay’dan Yeniköy ve Kemerköy’e ‘geçmiş olsun’ ziyareti

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Milas’taki orman yangını sırasında zarar gören Kemerköy Termik Santrali ve tehlike altındaki Yeniköy Termik Santralini ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Atalay’a, Türk-İş Muğla Temsilcisi Fatih Erçelik ve Maden-İş Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan eşlik etti.

İşçilerle bir süre sohbet eden Ergün Atalay, “Burası hepimizin ülkesi. Bu süreci iyi götürmek lazım. Orman işçileri ve bölge halkı yangını kontrol altına almak için yoğun mücadele veriyor. Burası hepimizin vatanı. Vatanımızda bir sıkıntı olduğu zaman bedelini hepimiz ödüyoruz. Burada kimin mağduriyeti varsa biz Türk-İş olarak karşılamaya hazırız. Devlet, iş adamları ellerinden geleni yapıyor. Bu iş yerlerimizi ziyaret ediyoruz. Bu süreç birlik olma, kol kola olma zamanıdır. Yangın ilk başladığı zaman bir şişe su ile söndürürsün ama 10 dakika sonra 10 şişe suyla söndüremezsin. Bir saat sonra bir ordu gelse zor söndürürsün. İşte yangın böyle bir iş. Beraber olmak, yan yana olmak mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da Yeniköy Termik Santraline gelerek işçiler adına Ergün Atalay’a ve santralin hissedarlarından Nihat Özdemir ‘e ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68