“Atatürk gençliği olarak meydanlardayız”

Türkiye Liseliler Birliği (TLB), yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, bundan sonra meydanlarda olacaklarını ilan etti.

“Atatürk gençliği olarak meydanlardayız”
 TLB Yatağan Temsilciliği tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “Türbanın anaokullarına girdiği, kara çarşaflı öğretmenlerin sözde ilim öğrettiği, cumhuriyet değerleri ile savunucusu öğretmenlerimizin tasfiye edildiği ve gericiliğin bilfiil ülkeyi işgal ettiği bu günlerde, Atatürk gençliği olarak meydanlardayız” denildi.

Açıklamada, Türkiye’de Ortaçağ karanlığının yeniden ve bilinçli olarak hortlatılması, yalnızca işgal senaryosunun tatbiki olabileceğinin altı çizildi.

TLB tarafından yapılan açıklamada, şunlara yer verildi:

“Bugün, 5-6 yaşındaki çocukların saçlarından tahrik olan sapkın bir zihniyet ile karşı karşıyayız. Bu din bezirganları, var olan sistemi sürdürmek ve kendi ideolojilerini hakim kılmak maksadıyla eğitime kirli ellerini bulaştırmış durumdalar. Bilal Erdoğanlar’ın yönettiği Gayri-Milli Eğitim Bakanlığı, din derslerini zorunlu kılarak İslami eğitime çevirmekte, 40.000 liseliyi zorunlu olarak İmam-Hatipler’e yerleştirmekte, kız ve erkek öğrencilerin arasına paravanlar çekmektedir. Ya imam yada hatip olacaksın diyen bu bezirganlar, sözde özgürlük adı altında insanların temiz dini duygularını sömürmekte, aileleri, çocuklarının bu gerici sisteme boyun eğmesi için teşvik etmektedir. Biz bu sömürüye müsaade etmeyiz.

Bizler; bilimsel, laik ve parasız bir eğitim istiyoruz. Laikliğin korunmasını, yalnızca anayasamızın ilk 3 maddesinin korunması ile sınırlamıyoruz. Sapkınlığın önüne geçmek için sapığı durduramayanların, 5-6 yaşındaki çocukların kafalarını örterek önlemler almasını istemiyoruz.

İlköğretime türban sokan zihniyet, 14 yaşına gelen arkadaşlarımızı evlendirme planları yapıyor. Kardeşliğin, arkadaşlığın, dostluğun ilk filizlendiği sıralarda, kız ile erkek arasına paravan koyanlar, henüz 14’üne bile gelmeden, adeta bir ticari anlaşma ile kızları evlendiriyor. 6 yaşında kızlarımıza türban takıp 14’ündeki evliliğe hazırlamak, yalnızca alçaklığın göstergesi olabilir.

Eğitim, Tayyip Erdoğan’ların elinde fütursuzca oynadıkları bir oyuncak, kadın ise istediklerinde giydirip istediklerinde soyabilecekleri bir meta değildir. Onları, bilimsel ve laik bir eğitim almış, çağdaş Türk kadınları bu topraklardan süpürecektir.

Türkiye Liseliler Birliği olarak buradan çağrımızdır, bilimsel, laik ve parasız eğitim mücadelemiz sürecek, aydınlanma savaşımız ilelebet devam edecektir. Mustafa Kemal’in askerleri hazır ve mevzilerindedir. Bundan sonra; hiçbir AKP’li vekil, üniversiteye giremedikleri gibi, liselere de giremeyecektir. Liselerimize gelen vekiller karşısında bizleri bulacak, liseliler hep omuz omuza duracak, kalemlerimiz daima sivri ve hazır olacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2014, 18:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
gençlik
gençlik - 7 yıl Önce

durmak yok yola devam

bünyamin uslu
bünyamin uslu - 7 yıl Önce

siz kim siniz beye hizmet edersiniz.savaşa mı gidiyorsunuz.bir de atatürk adını kullanıyorsunuz. ince ve sivri zekalılar....

egitimci
egitimci - 7 yıl Önce

Yürüyün anca gidersiniz ortaçağ keşişleri bomba gibi ak gençlik geliyor

SIRADAKİ HABER

banner68