Atatürk İlkokulu’nda seçim heyecanı

Yatağan Atatürk İlkokulu’nda okul öğrenci meclis başkanlığı seçimi heyecanı yaşandı.

Atatürk İlkokulu’nda seçim heyecanı
 Demokrasi eğitimi ve okul meclisleri yönergesi kapsamında 2014 – 2015 eğitim öğretim sezonu okul öğrenci başkanlığı seçimi bu yıl da Atatürk İlkokulu’nda tatlı bir rekabete dönüştü. Okul öğrenci meclis başkanı olabilmek için adaylar arkadaşlarına projelerini anlattı. Adaylar kendilerine tanınan süre içerisinde sınıflarda yaptıkları tanıtım faaliyetleri ile reklam çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü. Genel ve yerel seçimleri aratmayan okul öğrenci meclisi başkanlığı seçiminde pusulalar basıldı. Aday 4 öğrencinin ismi yazılı olan ortak pusulalara seçmen öğrenciler kimi başkan görmek istiyorsa o ismin altına evet mührünü vurarak demokratik tercihini kullanmış oldu.

Atatürk İlkokulu öğrencilerinin oy kullanma işlemlerinin ardından yapılan sayımda, Ramazan Arda Genek 182, rakipleri Ayşenaz Kocagöz 78, Şevket Arda Arslan 44 ve Ahmet Berke Kocataş 23 oy aldı.

Buna göre Ramazan Arda Genek başkan olarak, Başkan Vekili Mete Duran, Katip Üye Mustafa Kavasoğlu ve Betül Dören ile birlikte okul öğrenci meclisine seçilmiş oldu.

Okul Müdür Yardımcısı Okan Çınar, konuyla ilgili olarak, “Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi kapsamında yapılan bu seçimlerin amacının; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, seçme- seçilme kültürü, katılımcı olma, iletişim kurabilme becerilerinin kazandırılması olduğunu belirtti. Seçim süreci içerisinde, okulumuzda önce şube temsilcilerinden oluşan okul öğrenci meclisi oluşturuldu. Daha sonra meclis içerisinden yapılan seçim sonucunda Öğrenci Meclis Başkanlığını Ramazan Arda Genek kazandı, öğrencimizi tebrik ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 19:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 7 yıl Önce

allahım yarabbim !!!
avuç içi kadar olan bu sıkıcı ve monoton ilçede bukadar küçük şeyler haber değeri taşıyor. seçimi kazanan çocuğa kocaman bir madalya sizede en iyi gazetcilik ödülü verelim.
bu anlamsız şeyler için kağıt ziyan etmeyin.

ibrahim aslan
ibrahim aslan - 7 yıl Önce

çoluk çocuk haberleri yapmaktansa biraz hayatın gerçeklerini yazın basit haberler yapmaktan vazgeçin

SIRADAKİ HABER

banner68