Atıcılar Gökçukur’da yarıştı

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde Avcılık ve Piknik Şenliği düzenlendi. Yaklaşık 250 kişinin yarıştığı atış yarışlarında dereceye girenler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Atıcılar Gökçukur’da yarıştı
Kavaklıdere ilçesine bağlı Menteşe Mahallesi’ndeki Gökçukur Yaylası’nda Kavaklıdere Belediyesi ve Kavaklıdere Avcılar ve Atıcılar Derneği işbirliğinde düzenlenen Avcılık ve Piknik Şenliği’nde, tek kurşun ve tramp atışları yapıldı.

Bin 850 metre rakımlı yaylada düzenlenen etkinliğe, Kavaklıdere Kaymakamı Ali Ekber Ateş, Belediye Başkanı Mehmet Demir, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve atış meraklıları katıldı.

Etkinlik kapsamında düzenlenen tek kurşun ve tramp atış yarışmalarında dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Tramp atışlarında birinci Adem Erdal, ikinci Osman Sarı, üçüncü Mehmet Tuncer, dördüncü Mehmet Çaylak, beşinci Özkan Kozlukoğlu olurken tek kurşun atışlarında birinci Ali Gencer, ikinci İbrahim Akı, üçüncü Şahin Tekel, dördüncü Nevres Bütün ve beşinci Uğur Karabıyık oldu.

Ödül töreninde konuşan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, etkinliğin düzenlenmesinde önemli bir katkı sağlayan Kavaklıdere Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Osman Demirtaş’a teşekkür etti.

Yarışmaya katılan tüm atıcıları kutlayan Demir, “Önemli olan hatasız kazasız tamamlanmasıydı. Derece almak tabi ki önemli, dereceden de önemli böyle riskli bir sporda hatasız, kazasız tamamlanması bizler için önemliydi. Yarışmanın hatasız, kazasız tamamlanmasından dolayı herkesi kutluyorum çünkü bunda herkesin emeği var” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49

banner53

banner52

banner47