Av Sezonu 23 Ağustos’ta açılıyor

Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp yaptığı açıklama ile 2014-2015 av sezonunun 23 Ağustos 2014 Cumartesi günü Üveyik ve Bıldırcın avı ile açılacağını duyurdu.

Av Sezonu 23 Ağustos’ta açılıyor
 2014-2015 Av Sezonu 23 Ağustos 2014 Cumartesi günü üveyik ve bıldırcın avı ile açılıyor. Avcılara sezon açılış müjdesini veren Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp avcılara önemli uyarılarda da bulundu. Başkan Ali Akalp tarafından yapılan açıklamada; “Derneğimize kayıtlı avcıların bu tarihe kadar belgelerini derneğimize vererek belgelerinin vizelerini yaptırmaları ve avcılık pullarını almaları gerekiyor” dedi.

Kaçak avcılık yapmanın yasak ve ağır cezai işlemlerinin olduğunu belirten Akalp, belgesiz avcılık yapanların uyarılması gerektiğini ve bu kişilerin jandarmaya, Muğla Milli Parklar ve Av Korumaya veya kendisine bilgi verilmesini istedi.

Ali Akalp ayrıca önümüzdeki günler Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte iş birliği yapılarak 8 gün süreli toplamda 32 saatlik avcılık kursunun açılacağını söyledi. Akalp; “Avcılık belgesi almak isteyenler 1 adet dosya, 4 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenim belgesi, Nüfus müdürlüğünden alınacak ikametgâh ve kurs katılım ücreti 97 TL ile birlikte Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 19:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 7 yıl Önce

eee ali beyide chp den atacaklarmış öyle duyumlar bulunmakta. herhalde bir açıklama yapılır. güya cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayını destek vermemiş çalışmalara katılmamış sayın sühel batum ile emine ülker tarhanıda atsınlar onlar açık açık muhalefet ettileraliyi atmak kolay hadi onları atın

deniz
deniz - 7 yıl Önce

avcı ne yapar: hayvan öldürür. yani herkes avcılık yapamaz. ali bey yatağana belediye başkanı oluyordu. avcı başkan hayvan hakları savunucuları herhalde adaylığını desteklememiştir.hayvan hakları derneklerinin gözünden kaçmamıştır.

SIRADAKİ HABER

banner68