AV VE YABAN HAYATI MASAYA YATIRILDI

AV VE YABAN HAYATI MASAYA YATIRILDI

AV VE YABAN HAYATI MASAYA YATIRILDI

Av ve yaban hayatı genişletilmiş toplantı ile masaya yatırıldı. Toplantıda Av ve yaban hayatı kapsamlı bir şekilde tartışıldı.

Av ve Yaban Hayatı, ilgili kurumların temsilcilerinin katılımı ile dün Yatağan Avcılar-Atıcılar Ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği'nde saat 10.00,da yapıldı.

Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp; “doğal hayatı ve yaban hayatını iyi koruyup, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevre ve sağlıklı bir ortam bırakmalıyız. Bu nedenle, bugün Yatağan'da av ve yaban hayatını, genişletilmiş toplantı ile masaya yatırıyoruz.  Doğal hayatın korunmasında eğitim çok önemli bazı türlerin azalmasında iklim, bilinçsiz avlanma, kuraklık, sanayileşme gibi birçok nedeni var. Bu toplantıda 'Av ve Yaban Hayatı, Av Koruma, Tarım Zararlıları, Orman Yangınları, Anız Yakma, Tarım İlaçları, Kaçak Avcılık, Sürdürülebilir Avcılık' konularını masaya yatırarak ortak çözüm yolları üretip, sonuçlandırılacaktır. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıda Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan açılacak olan avcılık kursları konusunda geniş bilgi sundu.

Yatağan Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal yaptığı konuşmada; “Bu davette hem sizlerle tanışmak hem de konu ile ilgili katıldım. Ben Yatağan Emniyet Müdürü olarak yaklaşık bir ay önce göreve başladım.  Herkesle tanışmak istiyorum. Gerektiği yerlerde ben sizin ayağınıza gelirim. Zamanla bu gibi toplantılarda tanışacağız. Arkadaşlar, silah olan her yerde risk vardır. Ola ki satın aldığınız silahlar hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, bireysel veya toplu bilgilendirme yaparız. Yeter ki bizlere müracaat edin. Silah kullanma, silahın bakın ve temizliği çok önemlidir” diyerek geniş bilgi verdi.

Bozüyük Belediye Başkanı Yaşar Gencel'in de katıldığı toplantı diğer konuşmacıların sunumuyla devam etti.

Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp; “toplantı amacına ulaştı, çok yararlı oldu. Bilindiği üzere bu toplantıları her yıl geleneksel olarak yapıyoruz. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68