“AV ve YABAN HAYATI TOPLANTISI” YATAÄžAN AVCILAR ATICILAR ve AMATÖR BALIKÇILAR SPOR KULÜBÜ DERNEÄžİ LOKALİ'NDE YAPILIYOR!

“AV ve YABAN HAYATI TOPLANTISI” YATAÄžAN AVCILAR ATICILAR ve AMATÖR BALIKÇILAR SPOR KULÜBÜ DERNEÄžİ LOKALİ'NDE YAPILIYOR!

“AV ve YABAN HAYATI TOPLANTISI” YATAÄžAN AVCILAR ATICILAR ve AMATÖR BALIKÇILAR SPOR KULÜBÜ DERNEÄžİ LOKALİ'NDE YAPILIYOR!

Yatağan İlçemizde bütün Kurumların Temsilcilerinin katılımı ile genişletilmiş Av ve Yaban Hayatı sorunları masaya yatırılıyor ve Çözüm yolları üretilecek.

Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp yaptığı açıklamada; 2006 yılından beri her yıl bu aylarda (Av Sezonu içinde)yapılan,  Av ve Yaban Hayatı ile ilgili Kurumları içine alan, Kaymakam, Belediye Başkanları, Muhtarlar, Avcılar ve Halkımızın katılımı ile,  Av ve Yaban Hayatının içindeki sorunlar tartışılacak ve çözüm yolları üretilerek,  halkımıza sonuçları ilan edilerek, çözüm yolları üretilecektir. Toplantıda Konuşmacı olarak Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı ve Fahri Av Müfettişi Ali Akalp, Muğla İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Av Koruma Åžubesini temsilen Orman Mühendisi Hüseyin Akgöz, Yatağan İlçe Tarım Müdürlüğünü temsilen bir kişi, Yatağan Ziraat Odasını temsilen bir kişi, Yatağan, Yatağan Emniyet Müdürlüğünü temsilen bir görevli, Yatağan Çiftçi mallarını Koruma Kurulundan bir temsilci, Veteriner Hekim Aycan Yaşar, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğünü temsilen bir Orman Mühendisi, Yatağan Toplum Sağlığı Merkezini temsilen bir Doktorun katılımı ile yapılacaktır.

Toplantıda,  Av ve Yaban Hayatı ile ilgili tüm sorunlar,  Av Koruma, Tarım Zararlıları, Orman Yangınları, Gezer Göçer Çobanlar, Anız Yakma, Tarım ilaçları, Yırtıcı ile mücadele, Kaçak Avcılık, Av Hayvanları ve onlardan geçebilecek Hastalıklar, Av Köpekleri ve Köpek Sağlığı , yetiştirilmesi ve bakımı, Domuz sürek Avları, Çeşitli Av Hayvanlarının Salımı, Sürdürülebilir Av ve Yaban Hayatı için Kaçak Avcılığın önlenmesi, Avcılık kurslarının Açılması, Eğitim konuları masaya yatırılarak tartışılacak öneri ve talepler değerlendirilecek ve sonuçlar halkımıza duyurulacaktır. Bu Toplantıyı Muğla Hamle Televizyonu baştan sona kayıt ederek Televizyondan gösterimi ve Basında geniş yer verilmesi sağlanacaktır. Yapılan çekim Yaban Televizyonuna da gönderilecektir. Toplantı Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulü-bü Derneği Lokalinde Saat 10. 00 'da yapılacaktır Tüm Avcılarımızın , Muh-tarların, ilgili kurum Temsilcilerinin ve Halkımızın Katılımını bekler, Saygılar Sunarım.

ALİ AKALP - YATAÄžAN AVCILAR-ATICILAR ve AMATÖR BALIKÇILAR SPOR KULÜBÜ DERNEÄžİ BAÅžKANI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68