Av ve yaban hayatının sorunları görüşülecek

Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği tarafından “Av ve Yaban Hayatı” toplantısı düzenlenecek.

Av ve yaban hayatının sorunları görüşülecek
 Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp tarafından yapılan açıklamada, dernek tarafından 22 Ekim Çarşamba günü Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenecek olan toplantıya, Yatağan’da görev yapan resmi ve özel kurum-kuruluşlarının yanı sıra ilgi duyan herkesin katılabileceği bildirildi.

Yatağan’daki av ve yaban hayatı yakından ilgilendiren konuların görüşüleceği toplantıda, kaçak avcılığın önlenmesi, bilinçsiz avlanma, kuraklık, sanayileşmenin getirdiği olumsuzluklar, avlakların korunması, avcı eğitimleri, orman yangınları, tarım zararlıları, anız yakma, tarım ilaçları, hayvan yerleştirme alanlarının korunması, yırtıcı ile mücadele ve tarım alanlarının korunması ve domuz sürek avlarıyla ilgili konular görüşülecek.

Akalp, yaptığı açıklamada, “2006 yılından beri av ve yaban hayatı ile yaban domuzları sürek avlarıyla ile ilgili toplantıları yılda en az bir kere yapıyoruz. Bu yıl da mahallelerden gelen şikayetler üzerine çiftçilerimize faydalı olmak için bir toplantı yapacağız. Toplantıda, domuzlardan zarar gören vatandaşlarımıza nasıl faydalı olabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68