“Avucunuzu yalayın”

Üç dönem üst üste seçilerek Yatağanda bir ilke imza atan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık dün 4. dönem için CHP Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı. Başkan Işık yaptığı konuşmada “sandıktan her kim çıkarsa çıksın sonuna kadar arkasındayım, destekçisiyim. Öyle “ben bu partiyi terk ediyorum, gidiyorum” diye bekleyenlere sesleniyorum “avucunuzu yalayın” diye konuştu.

“Avucunuzu yalayın”
HABERİN GALERİSİ
Hasan H. Işık

Hasan H. Işık

 Dün öğlen saat 12.00’da CHP Yatağan İlçe Başkanlığı önünde dördüncü dönem belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Hasan Haşmet Işık yaklaşık 500 kişiye hitaben yaptığı aday adaylığı konuşmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk’ünde hazır bulunduğu adaylık açıklamasında Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından eski Milletvekili Fevzi Topuz, Musa Gökbel, CHP Yatağan belediye Başkan Aday Adaylarından Ali Akalp ile birlikte çok sayıda belde ve ilçe belediye başkanlarının da hazır bulunduğu CHP ilçe binası önündeki açıklama sonrasında, DSP’nin geçtiğimiz dönem Belediye Başkan adayı olan Ziya Alpözen ve CHP’den bu dönem aday adayı olan Mesut Günay’ında Hasan Haşmet Işık’ı kutlayarak hayırlı olsun dileklerinde bulunmaları dikkat çekti.

Konuşmasında son üç dönemde yaptığı çalışmalara geniş yer veren Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, ilçede siyasi gerilimin tırmandırılması taraftarı olmadığını belirterek bu konuda ilk adımı kendisinin atmaya hazır olduğunun altını çizdi. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Işık kendisini her kesimden desteklemeye gelen vatandaşlarla tek tek ilgilenmeyi de ihmal etmedi.

“Ağır cezada 30 davadan beraat”

Parti içerisindeki kısır çekişmeler nedeniyle hakkında çok sayıda şikayet ve ihbar mektubunun genel merkeze gönderildiğini ve bazılarında yargıya taşındığına işaret eden Işık,”Her yerde sordular soruşturdular ama Yatağanda ilk kez üç dönem üst üste belediye başkanı oldum. CHP’li belediyelere çok büyük baskılar var. Her ay bir müfettiş gelip inceleme yaptı. Çünki sürekli ihbar mektupları gönderdiler, yüzün üzerinde şikayet ve Muğla Ağır Ceza Mahkemesinde 30 ayrı davam vardı, ama hepsinden beraat ettim. Bakalım bu şikayetleri yapıp iddianame dağıtanlar önümüzdeki günlerde daha neler yapacaklar. Hakkımda ileri geri konuşanlara gerçekten kızmıyorum ama, hal ve hareketlerini düzenlemelerini istiyorum” dedi.

“partimi terk etmeyeceğim”

Uzun yıllardan bu yana siyasetin içinde olduğunu hatırlatan Başkan Işık, “Siyaset kızmakla küsmekle değil, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde olmakla olur. Benim ailem, annem, babam, dedelerim tüm sülalem Cumhuriyet Halk Partilidir, ölürken bile ceplerinden CHP delege kimlikleri çıkmıştır, biz böyle bir aileyiz. Yalan yanlış şeylerle insanları kandırmaya çalışıyorlar” diyerek hakkında yapılan olumsuz eleştirileri Yatağan halkının takdirine bıraktığını söyledi.

“avucunuzu yalayın”

Kendisinin partiden uzaklaşacağını ümit edenlerin hüsrana uğrayacağını belirterek konuşmasını sürdüren Hasan Haşmet Işık, “başkan atanmayacak”, “atanmazsa başka partiden aday olacak” gibi ağır suçlamalarda bulunuyorlar. Ben bunları kendime yapılmış bir hakaret olarak kabul ederim. Asla ve asla böyle bir şey söz konusu değil, olamazda, sonuna kadar partimdeyim. Dün partimdeydim, bu gün partimdeyim ve yarında partimde olacağım. Gerçekten ilçemizdeki siyasi tansiyonun düşürülmesi gerekiyor. Ben buna öncülük yaparım. İnsanları rencide ederek, iftira ve çamur atarak kimse bu ilçede belediye başkanı olmadı, olamayacak ta. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar aday adayıyım. Kısmet olursa hizmet etmeye devam edeceğim. Ve sandıktan her kim çıkarsa çıksın sonuna kadar arkasındayım, destekçisiyim. Öyle ben bu partiyi terk ediyorum, gidiyorum diye bekleyenlere sesleniyorum avucunuzu yalayın” diye konuştu.

Yatağanın gelişmesi ve kalkınması için gereken her tülü girişimde bulunduklarını ve bu konuda yeni projeler ürettiklerini belirten Başkan Işık, seçmenlerden 4. Dönem belediye başkanlığı için vize istedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2013, 19:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
BENCİKLİ
BENCİKLİ - 6 yıl Önce

bir chp li olarak üzülüyorum neden herkes aday olmasin neden eleştiriyoruz ayiptir benim adayim nadiye hanim ne zaman katildigi benim için önemli degil dürüst olmasi yeterrrr

alim karagül
alim karagül - 6 yıl Önce

inadına haşmet ışık diyorum.o bir halk adamı.büyüklenme yok,kapısı açık,halkın dertlerini çare arayan partisini şu ana kadar sahip çıkan,halkla bütünleşmiş gerçek halk adamı.bazı aday adayları da inadına tam tersi.yolun açık olsun boşver bu dedikoducuları seninleyiz.seni destekliyoruz.inadına haşmet ışık

gültekin can
gültekin can - 6 yıl Önce

chp nin içindeki bazı aday adaylarını inceliyorumda.önüne gelen aday olmuş.bazılarına sesleniyorum siz ne zamandır chp lisiniz.belediye başkanlığı bu kadar kolaymı.neden akp yle uğraşmıyorsunuzda mevcut başkanla uğraşıyorsunuz.yanlışlıklar içersindesiniz.akp malı götürüyor uyuyun beyler uyuyun

gözlükçü
gözlükçü - 6 yıl Önce

yatağan pa rti içindeki çekişmeler yüzündenseçimi kaybetme yolunda.herkes birbirini kötülüyor.kimse ben daha iyisini yaparım demiyor.beyler aday kim olursa olsun bu seçimi almak zorunluluğu var.yarın tarih 8 aday adayını afetmez.chp liler lütfen partinizi sahip çıkın.

veli canlı
veli canlı - 6 yıl Önce

beyler kendinize gelin sen ben derken akp işi götürüyor.adamnlar halkın arasında.ya siz içki masalarında devrim yapıyorsunuz.partiniz için çalışmalarınız yok ama dedikodu yalan iftira çok. gerçek chp liler seçilsin.örgütten gelenler,partiyi hizmet edenler seçilsin başarılar..

salih gün
salih gün - 6 yıl Önce

aday adaylarının hepsi atanmış görüyor kendini.yazık çok yazık bunların hiç biri politikayı bilmiyor.onun için bazılarıda milletvekillerin arkasına sığınmış.örgütte gücünüz yoksa hiç aday olmayın.atansanız nolacak.halk oy verecekmi.torpille belediye başkanlığı olmaz.çare ön seçim.yani sandık.hakim nezaretinde olsun.

ali kulaksız
ali kulaksız - 6 yıl Önce

kardeşim siz önce chp nin aday olacakların chp li olmasını sağlayın.maşallah adaylarımız ithal de var dönme de var.böyle siz adaylarımızı kötülerseniz yatağan belediye başkanlığını akp de görürsünüz. partiye emek vermeden torpille belediye başkanı olunmaz.bana göre adayların hepsi yetersiz.

#dogrucu#
#dogrucu# - 6 yıl Önce

turgut kandemir gazeteye parayla verilen ilanlari gerçek saniyor herhalde


SIRADAKİ HABER