banner80

Ayağının Tozuyla İlk Toplantısına Katıldı

Dün düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme İlçe Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyon Toplantısı, Yatağan Kaymakamlığı’na yeni atanan Veli Biçer’in ilk toplantısı oldu.

Ayağının Tozuyla İlk Toplantısına Katıldı
 Hayat Boyu Öğrenme İlçe Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyon Toplantısı dün saat 15.00’da Yatağan Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlendi. 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk yarısının değerlendirilmesi, ikinci yarısının da planlamasının yapıldığı toplantı, dün Yatağan Kaymakamlığı’na vekaleten atanan Veli Biçer’in başkanlığında düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan yaparken, müdürlüğün vermiş olduğu kurslar hakkında bilgiler verildi. Çırpan, okuma yazma kursları,  mesleki teknik kurslar, genel kurslar olmak üzere üç grupta açılan kursların toplamda 68 adet olduğunu belirtti.

2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ikinci yarısı için açılması planlanan kursların, geçici ustalık belgesi alımıyla ilgili kurslar, ilk yardım kursları, iş sağlığı ve iş güvenliği kursları, okuma –yazma kursları, okul öncesi ve aile eğitimine yönelik kurslar, yabancı dil kursları, yabancılara yönelik Türkçe kursları, kişisel gelişim ve eğitim kursları, mesleki ve teknik kurslar, spor branşlarında kurslar, hijyen kursu şeklinde olduğunu belirten Çırpan, ayrıca vatandaşların talepleri doğrultusunda yeterli kursiyer sayısına ulaşıldığı takdirde diğer kursların da açılabileceğini söyledi.

Kurslar hakkında bilgiler vermenin yanı sıra yaşadıkları sorunları dile getiren Çırpan, aynı zamanda bu sorunlar için de çözüm önerisinde bulundu. Çırpan, yaptığı konuşmada; “Dersliklerde bilgisayar ve projeksiyon cihazının olmaması ile sosyal kültürel ve sportif etkinlik alanımızın olmaması bizim öncelikli sorunlarımızdır. Bu sorunlarımızın giderilmesi için ilçemizdeki kurum ve kuruluşlardan yardım bekliyoruz” dedi.

Toplantıya; Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Yatağan Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kamil Kıspet, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Yeni Kaymakamın İlk Toplantısı

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in İçişleri Başkanlığı tarafından görevlendirilerek İngiltere’ye gitmesi üzerine vekaleten Yatağan Kaymakamlığı’na atanan Mustafa Serin ile Ula Kaymakamı Ali Yılmaz’ın ardından bu göreve Kırşehir’in Çiçekdağı İlçe Kaymakamlığı görevini vekaleten yürüten Veli Biçer vekaleten atandı.

Göreve atanır atanmaz ilk olarak Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katılan Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, toplantıya katılanlarla tanıştıktan sonra ilçe ve Halk Eğitim Merkezi faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2014, 22:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68