Aydın, “Avatar 2045 Ölümsüzlük Projesi”ni anlattı

Yatağan Kaymakamlığı ve Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen söyleşide konuşan Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın, Avatar 2045 Ölümsüzlük Projesini anlattı.

Aydın, “Avatar 2045 Ölümsüzlük Projesi”ni anlattı

Yatağan Kaymakamlığı ve Belediyesi işbirliğiyle Turan Özdemir Amfi Tiyatro’da düzenlenen söyleşide konuşan Bilim İnsanı, Beyin Cerrahı, Düşünür, Edib, Teolog, Yazar, Şair, Güftekar, Tıp Profesörü, Filozof, Hattat ve Musikişinas Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın, ölümsüzlük projesini anlattı.

Söyleyişi, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz ve vatandaşlar takip etti.

Programda konuşan Aydın, beynin özelliklerini ayrıntılı olarak anlattı. Aydın, beynin bilgi depolamaktan ziyade, evrenin refahına katkı sunmak için bilgi üretmek ve sorunlara çözüm bulmakla mükellef olduğunu, sonsuz kapasiteye sahip bir bilgisayar niteliği taşıyan beynin sırlarını çözdükçe nasıl çalıştığını daha iyi anlayacağımızı anlatarak, bilim insanlarının tarihi değiştirdiğinin altını çizdi. “Gününüzü televizyon başında geçirmeyin, kitap okuyun türkü söyleyin” dedi.

Program sonunda Aydın’a, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz, plaket ve çiçek sundular. Program, Aydın’ın imzaladığı kitaplarının vatandaşlara dağıtılmasıyla sona erdi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68