“Aydınlanma ışığı sönmeyecek” sloganıyla adaylık çalışmalarına başladı

Prof. Dr. Kemal Kocabaş’ın, 2015 genel seçimlerinde CHP’den aday adayı olmayı düşündüğü ve bu doğrultuda çalışmalara şimdiden başladığı öğrenildi.

“Aydınlanma ışığı sönmeyecek” sloganıyla adaylık çalışmalarına başladı
 Yeni Kuşak Köy Enstitüler Derneği Genel Başkanı, Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi ve aynı zamanda gazetemiz köşe yazarlarından Kavaklıdereli Prof. Dr. Kemal Kocabaş, 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde, CHP’den milletvekili olabilmek için aday adaylık çalışmalarına başladı.

Aday adaylık süreci kapsamında, Muğla’nın tüm ilçelerini gezerek, CHP örgütleriyle demokratik kitle örgütlerini ziyaret eden Kocabaş’ın, fikir alışverişinde bulunduğu öğrenildi.

Kocabaş, muhabirimize yaptığı açıklamada, cumhuriyet aydınlanmasının getirdiği kazanımları geliştirerek eşitlikçi ve özgürlükçü bir Türkiye yürüyüşüne tuğla koyabilmek için milletvekilliğe aday olduğunu ifade etti.

Aday olması sebeplerini eğitim, kültür ve Muğla başlıklarıyla kategorilendiren Kocabaş, “Niteliğini tümüyle kaybeden, ülkemizin geleceğini tıkayan eğitim sisteminin sorunlarını aşmak için aydınlık bir eğitim reformu tartışmasını ülke gündemine katmak için milletvekilliğine aday olmayı düşünüyorum. Bunun için Muğla’nın tüm sorunlarına demokratik kitle örgütlerinin ve yurttaşlarımızın görüşlerini alarak çözüm üretmeyi amaçlıyorum. Adaylık süreci içerisinde diğer projelerimi kamuoyuyla paylaşacağım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 20:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayhan özdemir
ayhan özdemir - 8 yıl Önce

sizi milli eğitim bakanı olarak görmek istiyoruz değerli arkadaşım. başarılar diliyorum

SIRADAKİ HABER

banner68