Ayyıldız: “Tüm Kürtlere PKK’lı diyemezsiniz”

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Yatağan İlçe Başkanı Soner Ayyıldız, yaptığı basın açıklamasında gündemi değerlendirdi. Tüm Kürtlerin PKK’lı olmadığını savunan Ayyıldız, Kürtlerden saflarını belli etmelerini istedi.

Ayyıldız: “Tüm Kürtlere PKK’lı diyemezsiniz”
Türkiye’de yaşanan iç karışıklıklar hakkında bir basın açıklaması yapan HEPAR Yatağan İlçe Başkanı Soner Ayyıldız, gündemi değerlendirdi. Eşkıyanın dağda aranmaması gerektiğini savunan, F16 savaş uçaklarının sınır ötesi operasyonu yapıp PKK yuvalarının bombaladığına dair haberlerin ise gerçeği yansıtmadığını söyledi. Davul ve zurnayla sınırdan geçirilen teröristlerin dağdan şehre indiğine vurgu yapan Ayyıldız, hükümetin bu durumlara göz yumduğunu iddia etti.

Bu durum karşısında halkın da tepkisiz kaldığını belirten Ayyıldız, “Ya uyuyan, uyutulanlar, uyumaya mecbur bırakılanlar, sizler ne yaptınız. Şeker dağıtır gibi kredi kartları dağıttılar size, çünkü geliriniz az gideriniz çoktu, mecbur kredi kartlarına sarıldınız. Ay sonunu nasıl getiririm derdine düştünüz. Bir dünya borç içine battınız, kendi derdinize düştünüz, ekmek davasına işinizden olmamak için düzene ayak uydurdunuz. Ya tuzu kuru olanlar, akşam TV’de hangi diziyi izleyeyim, magazin programlarını takip edeyim, düşüncesine daldınız. Magazin programları, hele hele futbol düşkünleri ülkenizin ne duruma düşmesine, futbola verdiğiniz ilgi ve alakayı vatanınıza vermediniz” şeklinde konuştu.

Daha önce yaşanan sağ – sol çatışmaları sırasında çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlatan Ayyıldız, şimdi ise etnik köken kavgalarının başlatılmaya çalışıldığını iddia etti.

PKK’lının ırkı ve dini olmadığını savunan Ayyıldız, “Tüm Kürtlere PKK’lı diyemezsiniz. Ülkesine, bayrağına, vatanına bağlı çok sayıda Kürt kökenli vatandaşımız var. Kürt kökenlilere diyeceğim şudur, safınızı belli edin. Ya birlik beraberlik içinde yaşayacak, ya da vatan haini olarak emperyalizme uşaklık edenleri aranızda barındıracaksınız” dedi.

Türkiye’deki terör olaylarının tam da bitmişken tekrardan artışa geçmesine göz yuman siyaset anlayışına ve futbol takımı tutar gibi partizanlık yapanları kınadığını belirten Ayyıldız, şöyle konuştu:

“Ülkenin birliği ve dirliği için eğer herkes tek bayrak, tek millet, tek vatan demeli. Üzerindeki AKP, CHP, MHP, HEPAR, İP gibi ne kadar parti varsa siyaset gömleğini çıkarmalı ve bir vatansever olarak, elini taşın altına koyarak, omuz omuza bölücülere karşı birlikte hareket edilmelidir. Yoksa emperyalizmin istediği iç savaşa çanak tutmuş olunur. Devlet kamu malını ateşe veren, polislerimizi şehit eden, askerimize saldıran vatan hainlerine ne yapılması gerekiyor ise bunun devletin kendi gücüyle yapması, aksi takdirde vatandaşların sabır taşı çatlayıp sokağa dökülebileceğinden, devletin gerekeni yapmasını temenni ederim.

Sınır ötesi operasyon gündemini de değerlendiren Ayyıldız, sınırda güvenli tampon bölge kurularak önce Türkiye içerisindeki vatan hainlerinin temizlenmesi, daha sonra sınır dışı operasyon yapılması gerektiğini savunduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2014, 18:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
RECEP YILDIRIM
RECEP YILDIRIM - 7 yıl Önce

bence soner bey çok doğru yaklaşmış konuya helal olsun..

SIRADAKİ HABER

banner68