Babadan Oğula Miras Kalan Meslek

Yatağan Sanayi Sitesi’nde yıllardır egzoz ve radyatör tamiri işiyle uğraşan Mecit Ziypak mesleğini 26 yaşındaki oğlu Emre Ziypak’a devretti. Yapılan açılışta konuşan Mecit Ziypak sanayi esnafının çırak bulmakta zorlandığını ifade ederek; “Oğlum Emre KOSGEB’in sunduğu kredi imkanlarından faydalanarak yeni işyerini hizmete açtı. Mesleğimizi yaşatacağı için mutluyum” dedi.

Babadan Oğula Miras Kalan Meslek
 Yatağan Sanayi Sitesi’nde yıllardır egzoz ve radyatör işiyle uğraşan babası Mecit Ziypak’tan mesleği devralan 26 yaşındaki Emre Ziypak Cuma günü yaptığı açılışla yeni iş yerini hizmete açtı. 
Yapılan açılışa; Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın yanı sıra, Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, MHP Yatağan İlçe Başkanı Servet Göka, diğer siyasi partilerden temsilciler ve çok sayıda davetli katıldı. 
Açılış sırasında konuşan Mecit Ziypak; “Yıllardır Yatağan Sanayisi’nde hizmet veriyoruz. İçinde bulunduğumuz çağın gerekleri nedeniyle şimdi genç ve çocuklar sanayi ortamından uzak durmayı tercih ediyorlar. Bu nedenle de yetişmiş eleman sorunu ortaya çıkıyor. Oğlum Emre yıllardır yanımda mesleğini icra etti ve şimdide, görevi benden devralarak kendi iş yerini açtı. Ayrıca, kendi işyerini açarken KOSGEB tarafından küçük işletmelere yönelik açılan kurslara katıldı. KOSGEB’in sunduğu kredi imkanlarından da faydalanacak olan Emre’nin aile mesleğimizi yaşatacak olması nedeniyle mutluyum” ifadelerini kullanırken, 26 yaşındaki Emre ise; “KOSGEP tarafından düzenlenen girişimcilik kurslarına katılarak mesleğimi en modern şekilde yapmaya karar verdim ve son teknoloji ürünlerini kullanarak yeni işyerimizi hizmete açtım. Bu mutlu günümüzde aramıza katılarak bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 
Ayrıca, açılış sırasında Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ile Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu da birer konuşma yaptı. 
KOSGEB’in sunduğu kredi imkanlarına aracı olmanın mutluluğunu yaşadıklarının altını çizen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu; “Mecit Ziypak’ın oğlu Emre Ziypak’ın yeni işyerini açmak için bir araya geldik. KOSKEB tarafından desteklenecek olan işyerinin Yatağan’da hizmet vermesine ön ayak olduğumuz için mutluyuz. Kendilerine yeni iş yerlerinde bol kazançlar diliyorum” şeklinde konuştu. 
Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise; “Emre Ziypak tarafından hizmete açılan iş yerinin KOSKEB desteğiyle açılmış olması önemli. Genç girişimcilerin bu şekilde desteklenmesi ilçemize de katkı sağlıyor. Yatağan Belediyesi olarak sanayiye büyük önem veriyoruz. Şu ana kadar 14 mermer ocağının ilçemizde çalışmasına ön ayak olduk. Bu istihdam demek, sermaye demek. Ancak kirleten değil, zenginleştiren sanayinin yanındayız. Açılışına katıldığımız iş yerinin son teknolojiye uygun olması da çok önemli. Kendilerine başarılar diliyoruz” dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu ve MHP Yatağan İlçe Başkanı Servet Göka tarafından kesildi.  

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2013, 19:16
YORUM EKLE